Japońscy inwestorzy wesprą budowę farmy wiatrowej na Tajwanie

Konsorcjum japońskich inwestorów pod przewodnictwem Sojitz Corporation przejmuje 27% udziałów w morskiej elektrowni wiatrowej WPD 640 MW w pobliżu hrabstwa Yunlin na Tajwanie.

Pozostali członkowie konsorcjum to Chugoku Electric Power, Chudenko Corporation, Shikoku Electric Power oraz JXTG Nippon Oil & Energy Corporation. Budowa morskiej elektrowni wiatrowej offshore ma się rozpocząć w marcu 2020 r. Elektrownia Yunlin będzie zlokalizowana osiem kilometrów od wybrzeża i złoży się na nią 80 turbin Siemens Gamesa o mocy jednostkowej 8 MW.

Wraz z przejęciem udziałów przez konsorcjum skupione wokół Sojitz jako współinwestora mogliśmy osiągnąć kolejny ważny kamień milowy w projekcie zabezpieczającym finansowanie kapitałowe do tej pory największej morskiej farmy wiatrowej na Tajwanie – powiedział Helge Rau, szef WPD M&A, niemieckiej firmy, będącej deweloperem tej farmy wiatrowej. – Z niecierpliwością czekamy na współpracę z tą grupą znanych inwestorów i jesteśmy na dobrej drodze do sfinalizowania ogólnego finansowania projektu w odpowiednim czasie – dodał.

Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2021 roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Polska firma wyprodukuje perowskitowe moduły fotowoltaiczne jeszcze w tym roku!

Przedstawiciele Saule Technologies poinformowali ostatnio, że zamierzają uruchomić pilotażową linię do produkcji perowskitowych modułów fotowoltaicznych. Zgodnie z założeniami w ciągu roku we Wrocławiu powstaną moduły o łącznej powierzchni 40 tys. m², przy czym rozmiar pojedynczego modułu wynosi 1 m².

Sosnowiec stawia na butelkomaty oraz wycofuje się z plastiku

Sosnowiec zainwestował w pięć automatów do recyklingu butelek PET oraz puszek aluminiowych. Stanęły one w różnych częściach miasta. Mieszkańcy wrzucając do nich butelki i puszki, współfinansują sosnowiecki sport – koszykówkę, hokej czy piłkę nożną. Każda oddana butelka to 10 groszy na ten cel. Jak się okazuje, do butelkomatów trafiło już około 50 tys. opakowań. Uzbierało się więc już około 5 tys. złotych.