Japońscy inwestorzy wesprą budowę farmy wiatrowej na Tajwanie

Konsorcjum japońskich inwestorów pod przewodnictwem Sojitz Corporation przejmuje 27% udziałów w morskiej elektrowni wiatrowej WPD 640 MW w pobliżu hrabstwa Yunlin na Tajwanie.

Pozostali członkowie konsorcjum to Chugoku Electric Power, Chudenko Corporation, Shikoku Electric Power oraz JXTG Nippon Oil & Energy Corporation. Budowa morskiej elektrowni wiatrowej offshore ma się rozpocząć w marcu 2020 r. Elektrownia Yunlin będzie zlokalizowana osiem kilometrów od wybrzeża i złoży się na nią 80 turbin Siemens Gamesa o mocy jednostkowej 8 MW.

Wraz z przejęciem udziałów przez konsorcjum skupione wokół Sojitz jako współinwestora mogliśmy osiągnąć kolejny ważny kamień milowy w projekcie zabezpieczającym finansowanie kapitałowe do tej pory największej morskiej farmy wiatrowej na Tajwanie – powiedział Helge Rau, szef WPD M&A, niemieckiej firmy, będącej deweloperem tej farmy wiatrowej. – Z niecierpliwością czekamy na współpracę z tą grupą znanych inwestorów i jesteśmy na dobrej drodze do sfinalizowania ogólnego finansowania projektu w odpowiednim czasie – dodał.

Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2021 roku.