Japońsko-amerykańska inwestycja w system przechowywanie energii elektrycznej

Konsorcjum składające się z firm Aquion Energy, Schneider Electric, Re-Energy oraz Eiwat Solar będzie opracowywać i instalować nowoczesny system przechowywania energii w prefekturze Kagoshima w Japonii.

Projekt Eiwat Storage 1 oparty będzie o kontrolery Conext XW+ firmy Schenieder Eletric. Są to hybrydowe falowniki, zawierające w sobie także systemy obsługujące moduły fotowoltaiczne oraz ładowarki do akumulatorów – wszystko w jednym urządzeniu. W systemie zainstalowane zostaną baterie solankowe Aspen 48M-25.9 firmy Aquion.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, ż możemy współpracować z Scheider Electric, Eiwat  Re-Energy realizując ten bardzo ciekawy projekt, który jest naszym największym projektem tego rodzaju i jednocześnie pierwszą inwestycją w Japonii – powiedział Scott Pearson z Aquion Energy.

Coraz więcej developerów systemów przechowywania energii elektrycznej na świecie szuka w pełni odnawialnego i ekologicznego rozwiązania, które może być alternatywną do popularnych ogniw litowo-jonowych. Dostrzegliśmy to zapotrzebowanie na rynku globalnych i z uwagi na to opracowaliśmy serię ogniw Aspen – podsumował przedstawiciel Aquion.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.