1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jinko Solar największym producentem paneli drugi rok z rzędu

Jinko Solar największym producentem paneli drugi rok z rzędu

Chiński producent paneli fotowoltaicznych, Jinko Solar, ponownie wysłał największą ilość modułów fotowoltaicznych swoim kontrahentom. W minionym roku było to 14,2 GW mocy. Swój wynik poprawił o 25 procent.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Biuro analityczno-consultingowe GlobalData przedstawiło ranking, w którym Jinko Solar za 2019 rok zachował tytuł lidera sprzedaży swoich paneli fotowoltaicznych kolejny rok z rzędu. W 2018 roku producent sprzedał 11,4 GW mocy z paneli. W minionym było to już 14,2 GW. Jest to zmiana o 25 procent. 

Warto zauważyć, że w rankingu pojawił się także producent ze Stanów Zjednoczonych, firma First Solar, u której ilość sprzedanych paneli w przeliczeniu na moc jest taka sama, co u Jinko. Jednak dla niej jest to wzrost aż o 104 procent.

ranking

Pierwsza 7  bez zmian

Od minionego roku, w grupie dziesięciu producentów z największą sprzedażą, siedem miejsc w ogóle pozostało bez zmian. Nastąpiły one niżej. Sprzedaż wspomnianego już First Solar z siedzibą w Arizonie, wzrosła z 2,7 GW do 5,5 GW. Dzięki temu, z jedenastego miejsca za rok 2018, awansowała na ósme. Nie licząc Chińczyków oraz Amerykanów, w top10 znalazło się także dwie firmy – jedna z Kanady i jedna z Korei Południowej. Łączna ilość sprzedanych paneli całej dziesiątki w przeliczeniu na moc wynosi 80,3 GW. 84 procent  tej sumy (67,5 GW) to rezultat, który osiągnęły firmy chińskie.

Przyszłość światowych producentów paneli

Wiele wskazuje na to, że rok 2020 nie przyniesie w tym rankingu zmian. Szef GlobalData, Ankit Mathur, zwraca uwagę, że rozwijają się nowe rynki w południowo-wschodniej Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie. Będą one szybko zdominowane przez chińskich producentów.

Źródło: pv-magazine.com, GlobalData

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.