Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Joaquin Phoenix walczy o zwierzęta. Przykuł się do mostu w Londynie

Joaquin Phoenix walczy o zwierzęta. Przykuł się do mostu w Londynie

Słynny aktor nie ustaje w walce o prawa zwierząt. Nakręcił film „The Animal People”, został Człowiekiem Roku PETA. Teraz przykuł się do mostu Tower Bridge w Londynie w geście sprzeciwu wobec niehumanitarnego traktowania zwierząt. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Joaquin Phoenix na rzecz praw zwierząt

Phoenix od trzeciego roku życia jest weganinem i od lat wspiera organizacje, które działają na rzecz ochrony praw zwierząt. Aktor nie przepuści żadnej okazji, by zwrócić oczy świata na ich niehumanitarne traktowanie. W ubiegłym roku pojawił się na billboardach PETA „Wszyscy jesteśmy zwierzętami” – reklamy zostały umieszczone na Times Square i na Sunset Billboard. Ideą kampanii było zwrócenie uwagi na cierpienie dzikich zwierząt, które są wykorzystywane w cyrkach. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

We were honoured to be joined by actor and animal activist Joaquin Phoenix earlier today to highlight the link between animal agriculture and the climate crisis. Joaquin took part in our protest against factory farming, in which we dropped a giant banner from the iconic London landmark Tower Bridge, which read ‘Factory farming is destroying our planet. Go vegan’. Activists also held placards showing the devastating impacts that animal farming and fishing have on animals and the environment. Read more by clicking the link in our bio or check our our Live Story from the event on our profile! #EndFactoryFarming #GoVegan Photos 1-8: Animal Equality / Jo-Anne McArthur Photo 9: Animal Equality / Matthew Maran #animalequality #animalequalityuk #joaquinphoenix #factoryfarming #govegan #baftas #bafta #baftaawards #joker #thejoker #Joaquin #londonbridge #towerbridge #london #veganactivist #animals #tryvegan #vegan #ukvegans #veganuk #phoenix #thebaftas #baftas2020 #veganism #endanimalfarming

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Post udostępniony przez Animal Equality UK (@animalequalityuk)

Phoenix jest też producentem dokumentu „The Animal People”, który opowiada o działaczach praw zwierząt. Film pokazuje, jak korporacje bronią się przed działaczami, którzy protestują przeciwko badaniom i eksperymentom na zwierzętach. Obraz już po kilku dniach od premiery wywołał szeroką dyskusję o wpływie korporacji na brak zdecydowanych działań w wielu obszarach związanych z walką z kryzysem klimatycznym i łamaniem praw zwierząt. 

45-letni aktor nie tylko wspiera organizacje charytatywne finansowo, ale też bierze czynny udział w happeningach aktywistów. Ostatnio przykuł się do mostu Tower Bridge w Londynie – wraz z aktywistami z Animal Equality protestował przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt. Na moście rozwinięto transparent „Chów przemysłowy niszczy naszą planetę. Przejdź na weganizm”.  Kilka godzin później odebrał nagrodę BAFTA za rolę w filmie „Joker”. 

Uważam, że mam personalny obowiązek, by zacząć działać. Jednym sposobem na złagodzenie zmian klimatycznych jest zrezygnowanie z konsumpcyjnego trybu życia oraz przerzucenie się na dietę roślinnąmówił aktor podczas gali wręczenia nagród.  

Joaquin Phoenix to brat przedwcześnie zmarłego aktora Rivera Phoenixa („Moje własne Idaho”) i członek hippisowskiej, wielodzietnej rodziny Phoenixów (ich rodzice byli misjonarzami i założycielami kościoła Children of God). Aktor już jako dziesięciolatek wystąpił na szklanym ekranie, sławę przyniosła mu rola w filmie Gusa van Santa „Za wszelką cenę”. W ubiegłym roku zagrał tytułową rolę w filmie “Joker”, zaś niedługo zobaczymy go w nowej produkcji „Far Bright Star” w reżyserii Casey’a Afflecka. 

Źródło: k-mag.pl

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.