Już niedługo największy zlot elektryków w Polsce! Łódź zaleją samochody elektryczne

Już 9 października odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce! Według EV klub Polska Łódź zaleje około kilkaset pojazdów zasilanych zieloną energią. Wydarzenie będzie zwieńczeniem Kongresu Nowej Mobilności 2021 oraz Manufaktury Elektromobilności.

Jak przebiegnie największy polski zlot właścicieli elektryków?

Pierwszy Zlot EV Klub Polska będzie zwieńczeniem trzech merytorycznych dni Kongresu Nowej Mobilności 2021. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na naszym portalu:

Właściciele i użytkownicy samochodów elektrycznych spotkają się 9 października o godz. 11:30 na parkingu Urzędu Miasta Łódź przy pl. Komuny Paryskiej.

Półgodziny później kawalkada pojazdów wyruszy ulicą Tuwima do ulicy Piotrkowskiej, gdzie wszystkie samochody elektryczne ustawią się w kierunku południowym. To właśnie na najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta planowany jest start kawalkady.

O godz. 13:00 pojazdy przemieszczą się następnie ulicą Nawrot, Sienkiewicza, aleją Mickiewicza (obok Stajni Jednorożców), aleją Włókniarzy, Limanowskiego (zajezdnia MPK), Zachodnia, Ogrodowa, by po około 40 minutach wjechać na rynek Manufaktury, gdzie rozpocznie się stacjonarna część zlotu. Tam uczestnicy zostaną powitani przez prezydent Miasta, Hannę Zdanowską.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

W zlocie udział może wziąć każdy, kto użytkuje samochód elektryczny. Nie trzeba nigdzie się rejestrować, wystarczy przyjechać o godz. 11:30 na parking Urzędu Miasta Łodzi i razem z innymi wyruszyć na trasę przejazdu.

– Organizowany zlot samochodów elektrycznych to wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było. Spodziewamy się wielu uczestników, a przekrój pojazdów będzie imponujący. W Łodzi będzie można zobaczyć większość modeli EV – podaje Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

Przejazd zakończy się pod łódzką Manufakturą, ale nie oznacza końca atrakcji. Uczestnicy oraz goście będą mogli skorzystać z jazd próbnych wybranymi samochodami elektrycznymi.

EV Klub Polska

Organizatorem wydarzenia jest EV Klub Polska, największy, ogólnopolski klub zrzeszający właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych.

– Celem klubu jest integracja, pomoc i realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych w Polsce, zabieganie o ich interesy, a także kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych – mówi Łukasz Lewandowski Członkostwo w EV Klub Polska jest darmowe i oznacza szereg korzyści, m.in. zniżki na usługi ładowania w ramach największej sieci szybkiego ładowania w Europie Środkowej i Wschodniej – GreenWay Polska, a także darmowe przejazdy płatnymi odcinkami autostrad A1 i A4. Wkrótce zaoferujemy kolejne benefity dla elektromobilnych kierowców – dodaje.

źródło: informacja prasowa