Już sto miast na świecie porzuciło konwencjonalne źródła energii

Energia odnawialna wkracza w naszą codzienność na dobre. O tym, że mamy do czynienia ze stałym trendem w polityce energetycznej mogą świadczyć dane, według których już 100 miast na całym świecie korzysta głównie z zasobów odnawialnych.

Wskaźnik ten zwiększył się z poziomu 40 aglomeracji w 2015 roku do aktualnego poziomu przekraczającego granicę 100.

Trend, z jakim mamy do czynienia,  nie odnosi się tylko do pojedynczych  regionów, ale do różnych lokalizacji. Na liście największych miast z czystą energią znajdziemy miasta amerykańskie oraz te zlokalizowane w Azji.

Według raportu CDP (organizacji non-profit zajmującej się kwestiami zrównoważonego rozwoju), ponad 100 miast na całym świecie uzyskuje 70% lub więcej swojej energii z wiatru, energii słonecznej, wodnej i biomasy.

Niektóre miasta osiągnęły całkowitą samowystarczalność. Jest wśród nich Burlington w stanie Vermont, które jako pierwsze w USA całkowicie zrezygnowało z konwencjonalnych źródeł energii.

Ponadto 58 innych miast w USA dołączyło do zyskującego na popularności ruchu #WeAreStillIn i zobowiązało się do całkowitego przejścia na odnawialne źródła energii.

Czekamy na kolejne miasta i miasteczka, które zdecydują się dołączyć do tych, które porzuciły konwencjonalne źródła energii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ekologia bez tajemnic – szkolenie o programach dotacyjnych na wymianę pieców

Następny artykuł

Najbardziej zaawansowana zadaszona farma ma 30-krotnie zwiększyć produkcję żywności

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: