Ekologia bez tajemnic – szkolenie o programach dotacyjnych na wymianę pieców

Szkolenie „Ekologia bez tajemnic” odbyło się 1-2 marca 2018 roku w Zakopanem i dotyczyło programów dotacyjnych na wymianę starych pieców. Licznie wzięli w nim udział pracownicy małopolskich urzędów gmin, którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami na temat projektów dotacyjnych.

Wydarzenie wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którego przedstawicielka – Iwona Grobelny-Gmer przeprowadziła szkolenie na temat dwóch programów: Jawor i PONE.

Program „Jawor” skierowany jest przede wszystkim dla właścicieli budynków, które wymagają poprawy efektywności energetycznej, aby pozyskać fundusze na wymianę starych pieców. Dofinansowana termomodernizacja może obejmować docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropów, stropodachów, podłóg na gruncie oraz wymianę stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych i bram garażowych.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) to możliwość skorzystania z dotacji na wymianę starych kotłów na nowoczesne i ekologiczne urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. W jego ramach można pozyskać środki na instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompy ciepła, termomodernizację budynków czy kotły na biomasę.

 

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!