Ekologia bez tajemnic – szkolenie o programach dotacyjnych na wymianę pieców

Szkolenie „Ekologia bez tajemnic” odbyło się 1-2 marca 2018 roku w Zakopanem i dotyczyło programów dotacyjnych na wymianę starych pieców. Licznie wzięli w nim udział pracownicy małopolskich urzędów gmin, którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami na temat projektów dotacyjnych.

Wydarzenie wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którego przedstawicielka – Iwona Grobelny-Gmer przeprowadziła szkolenie na temat dwóch programów: Jawor i PONE.

Program „Jawor” skierowany jest przede wszystkim dla właścicieli budynków, które wymagają poprawy efektywności energetycznej, aby pozyskać fundusze na wymianę starych pieców. Dofinansowana termomodernizacja może obejmować docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropów, stropodachów, podłóg na gruncie oraz wymianę stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych i bram garażowych.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) to możliwość skorzystania z dotacji na wymianę starych kotłów na nowoczesne i ekologiczne urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. W jego ramach można pozyskać środki na instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompy ciepła, termomodernizację budynków czy kotły na biomasę.

 

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.