Ekologia bez tajemnic – szkolenie o programach dotacyjnych na wymianę pieców

Szkolenie „Ekologia bez tajemnic” odbyło się 1-2 marca 2018 roku w Zakopanem i dotyczyło programów dotacyjnych na wymianę starych pieców. Licznie wzięli w nim udział pracownicy małopolskich urzędów gmin, którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami na temat projektów dotacyjnych.

Wydarzenie wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którego przedstawicielka – Iwona Grobelny-Gmer przeprowadziła szkolenie na temat dwóch programów: Jawor i PONE.

Program „Jawor” skierowany jest przede wszystkim dla właścicieli budynków, które wymagają poprawy efektywności energetycznej, aby pozyskać fundusze na wymianę starych pieców. Dofinansowana termomodernizacja może obejmować docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropów, stropodachów, podłóg na gruncie oraz wymianę stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych i bram garażowych.

Program Ograniczenia Niskiej Emisji (PONE) to możliwość skorzystania z dotacji na wymianę starych kotłów na nowoczesne i ekologiczne urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii. W jego ramach można pozyskać środki na instalację fotowoltaiczną, kolektory słoneczne, pompy ciepła, termomodernizację budynków czy kotły na biomasę.

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pszczoły umierają, ale razem możemy im pomóc!

Następny artykuł

Już sto miast na świecie porzuciło konwencjonalne źródła energii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,