Kangoo Z.E. w polskiej ofercie Renault

Polska nie należy do ważnych z punktu widzenia elektromobilności państw na mapie świata. W naszym kraju rzadko dochodzi do premier i rynkowych debiutów. Dlatego należy się cieszyć z drobnych sukcesów, a takim zapewne jest udostępnienie naszym rodakom możliwości nabycia nowego Renault Kangoo Z.E., którego za niespełna 143 787 zł może nabyć każdy, kto tylko ma na to ochotę.

Dość jednak drobnych złośliwości. Skupmy się na debiutancie, który w Europie sprzedawany jest już od połowy 2017 roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Najnowszy i produkowany we Francji Kangoo Z.E na tle poprzednika wyróżnia się zwiększonym o 50% zasięgiem. Według producenta auto może przejechać do 270 kilometrów zamiast dotychczasowych 170 kilometrów. Zasięg udało się zwiększyć dzięki zastosowaniu nowego akumulatora trakcyjnego, silnika oraz nowej pompy ciepła.

Czas ładowania również uległ skróceniu, ponieważ w obecnym modelu to tylko sześć godzin. Uproszczenie ładowania w ogólnodostępnych punktach ładowania jest możliwe dzięki usługom mobilnym o nazwach Z.E. Trip i Z.E. Pass.

Poprzednia wersja Z.E. sprzedała się w liczbie 25 000 egzemplarzy. Wygląda jednak na to, że wynik poprzednika łatwo zostanie pobity ze względu na coraz dynamiczniejszą sytuację i zainteresowanie wśród nabywców.