Katowice z wypożyczalnią e-skuterów

Elektromobilność dynamicznie rozwija się w Polsce. Potwierdza to m.in. ostatnio podpisany list intencyjny Tauron Polska i ING Bank Śląski, który zapowiada budowę dużej infrastruktury ładującej oraz rozwój carsharingu samochodów elektrycznych. Za trendem podążają również Katowice i otwierają wypożyczanie e-skuterów.

Wypożyczalnia e-skuterów ma być dla mieszkańców Katowic alternatywą dla transportu samochodowego oraz komunikacji miejskiej. „Jeden  Ślad” powstał we współpracy miasta z ING Bank Śląski.

Skutery rozwijają prędkość maksymalną do 45 km/h. Ich zasięg maksymalny to 60 km. Bez najmniejszego problemu zmieszczą dwie osoby, a spory bagażnik pozwala przewozić dodatkowe przedmioty.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Aby skorzystać ze skutera, niepotrzebne są żadne dodatkowe pozwolenia. Wystarczy być urodzonym przed 19 stycznia 1995 roku oraz zainstalować aplikację mobilną. Dzięki niej pozostawienie skutera i ponowne wypożyczenie go jest proste i intuicyjne.

Na potencjalnych użytkowników czeka kilka wariantów cenowych. Za 89 zł/mc mogą korzystać ze skutera przez 20 minut każdego dnia. Po przekroczeniu limitu czasu każda następna minuta będzie kosztowała 45 groszy. Inną z opcji, jaką zaoferował operator, jest abonament kosztujący 59 zł/mc. Jednak w tym wypadku można korzystać z pojazdu przez 100 minut w ciągu całego miesiąca. Po wykorzystaniu limitu każda kolejna minuta będzie kosztowała 39 groszy.

Dla tych, których nie zainteresowała żadna z powyższych opcji i nie chcą angażować swoich środki w abonamencie, pozostaje jeszcze opcja rezerwowa. W tym wypadku ponosi się koszty faktycznego czasu spędzonego na skuterze – każda minuta w tej ofercie to 69 groszy.

Źródło: spidersweb.pl