smog

W Kielcach nowe dotacje na wymianę kotłów

W Kielcach uruchomiono nabór wniosków do programu o nazwie „Zorza – Czyste powietrze nad Świętokrzyskim”, z którego można dostać dotację na odnawialne źródła energii. O fundusze mogą starać się osoby fizyczne.

Pula dofinansowania wynosi 2,5 mln złotych i pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Sam nabór wniosków będzie miał charakter ciągły, co oznacza, że dokumenty można składać aż do wyczerpania środków i nie dłużej niż do 15 października 2018 roku.

Zainteresowani mogą starać się o dofinansowanie na: podpięcie do sieci ciepłowniczej lub gazowej, wymianę starych pieców na nowe o wyższej sprawności, które spełniają wymogi unijne, oraz na instalację zasilaną wyłącznie energią elektryczną.

Kwoty dotacji zależne są od rodzaju inwestycji. W przypadku kotłów na paliwo stałe opalanych węglem – 3 tys. zł., kotłów na paliwo stałe opalanych biomasą – 5 tys. zł., kotłów na paliwo ciekłe i gazowe – 4 tys. zł., a na urządzenia zasilane energią elektryczną (np. pompę ciepła) lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej – 5 tys. zł.

Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich złożenia w formie papierowej. W przypadku domków jednorodzinnych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, wysokość dofinansowania będzie niższa.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: