Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kluczowa fabryka 140-letniej firmy meblarskiej zasilana OZE

Kluczowa fabryka 140-letniej firmy meblarskiej zasilana OZE

Fabryka zlokalizowana w Jasienicy (woj. śląskie) to serce firmy Paged Meble. Od teraz jest również symbolem realizacji celów zrównoważonego rozwoju spółki w obszarze ochrony środowiska. Korzystanie wyłącznie z energii pochodzącej z farm fotowoltaicznych jest krokiem w kierunku minimalizowania wpływu produkcji na środowisko i znaczącego zmniejszenia śladu węglowego.

BANER MOBILEB1
Reklama

Paged Meble to firma, której historia sięga 1881 roku. Od tego czasu nieustannie zajmuje się produkcją mebli. Od stycznia 2024 jej fabryka zlokalizowana w Jasienicy jest zasilana wyłącznie energią elektryczną wprowadzoną do sieci dystrybucyjnej lub sieci przesyłowej i wytworzoną w źródłach słonecznych.

– Decyzja o przejściu na wyłączne korzystanie z odnawialnej energii to dla nas nie tylko kwestia odpowiedzialności społecznej, ale także strategiczny element naszej długofalowej wizji. Dążymy do minimalizowania wpływu naszej produkcji na środowisko, gdyż dbamy o nasze otoczenie oraz klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na odpowiedzialność wybieranych przez nich firm – komentuje Michał Mróz, Wiceprezes Zarządu Paged Meble.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Przejście Paged Meble na korzystanie z zielonej energii przynosi korzyści ekologiczne. Redukcja emisji gazów cieplarnianych, wsparcie dla źródeł energii odnawialnej oraz tworzenie miejsc pracy w sektorze zrównoważonej energetyki to także elementy, które wpisują się w szerszy kontekst rozwoju społeczności lokalnych. 

Zmiana źródła zasilania jasienickiej fabryki na energię odnawialną stanowi kamień milowy w historii Paged Meble. To nie tylko decyzja biznesowa, ale również zobowiązanie do pełnego zaangażowania w ochronę środowiska i promowanie zrównoważonego rozwoju w przemyśle meblarskim. Ta wizja opiera się na trzech filarach – tradycji, innowacjach i odpowiedzialności.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: informacja prasowa Paged Meble
Fot.: bing.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.