1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Kobiety do fotowoltaiki! Międzynarodowe stypendium dla kobiet

Kobiety do fotowoltaiki! Międzynarodowe stypendium dla kobiet

Firmy Nextracker i Solar Energy International nawiązały współpracę w celu stworzenia międzynarodowego programu stypendialnego „Half the sun”. Stypendium ma na celu wesprzeć kobiety w dołączeniu do branży fotowoltaicznej.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

„Half the sun”

„Half the Sun” to oparty na realnych potrzebach program stypendialny, który ma na celu rozwiązanie problemu braku wystarczającej różnorodności płci w branży fotowoltaicznej na  świecie. W ramach programu planowane jest zwiększenie możliwości dostępu do ścieżek rozwoju w branży dla kobiet.

Fundusz będzie obejmował pomoc finansową na szkolenia zawodowe w postaci czesnego dla kandydatek kształcących się w zakresie fotowoltaiki. Planowany jest również wzrost zatrudnienia w sektorze energii odnawialnej o prawie 30 milionów osób do 2030 roku. ”Half the Sun” może pomóc w kształtowaniu tej grupy z dużo większym odsetkiem kobiet.

Jak działa program?

Co roku przez trzy lata program zapewni 10 studentkom pełne stypendium na sześciotygodniowy kurs szkoleniowy SEI w zakresie energii słonecznej.

Od Nextracker następujące regiony otrzymają po dwa granty:

  • Europa,
  • Stany Zjednoczone,
  • region MEIAT (Afryka Środkowo-Wschodnia, Indie i Turcja)
  • Australia,
  • Azja,
  • Ameryka Łacińska.

Kandydatki muszą posiadać dyplom z nauk ścisłych, technologii, inżynierii lub matematyki.

Połowa stypendium firmy Sun ułatwi rozwój zawodowy laureatów i potencjalne wejście na rynek energii słonecznejpowiedziała Kristan Kirsh, wiceprezes ds. globalnego marketingu Nextracker dla Solar Power World i dodała: – SEI ma 30-letnie doświadczenie w szkoleniu tysięcy pracowników na całym świecie w dziedzinie energii słonecznej i dotrzymuje kroku najlepszym praktykom w zakresie programów nauczania online i osobiście. Nextracker jest bardzo dumny, że może z nimi współpracować i jeszcze bardziej rozpalić naszą sieć NX Women’s Network – dodaje.

Dzięki 30-letniej historii organizowania kursów edukacyjnych i szkoleń dotyczących energii słonecznej laureaci mogą spodziewać się, że poznają podstawy fotowoltaiki i położą mocne podstawy pod karierę w fotowoltaice powiedziała Elizabeth Sanderson, dyrektor wykonawczy SIE dla Sun Power World i dodała: Nie możemy się doczekać, aby wspierać cele firmy Nextracker w zakresie różnorodności, równości i integracji, oferując najnowocześniejsze, światowej klasy szkolenia w zakresie energii słonecznej dla pracowników nowego pokolenia  zajmujących się energią słoneczną. Te partnerstwa korporacyjne, takie jak stypendium Nextracker „Half the Sun”, pomagają całej branży być tak różnorodną, ​​innowacyjną i prosperującą, jak to tylko możliwe podsumowała.

Źródło: Solar Power World

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.