Kobiety dostaną swój elektryczny jednoślad

Francja do tej pory nie była kojarzona z produkcją elektrycznych motocykli. Za sprawą niewielkiego startupu o nazwie Jambon-Beurre Motorcycle ma się to w niedalekiej przyszłości zmienić. Firma na swoim koncie ma już elektryczne jednoślady o mocy 80 kW, ale jej plany są ambitniejsze.

Jambon-Beurre Motorcycle w najbliższym czasie zamierza się skupić na udoskonaleniach oraz produkcji elektrycznego motocykla Gloria, który ma być szybki, funkcjonalny i modny. Ze względu na te cechy dedykowany będzie przede wszystkim kobietom. Według władz firmy ukierunkowanie oferty na tę właśnie grupę docelową może przynieść oczekiwany sukces.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że nasz styl i komunikacja docierają do ludzi, którzy nie są zwykłymi klientami. 60% spośród nich stanowią kobiety, głównie mieszkanki miast z których większość nigdy wcześniej nie posiadała motocykla. W rezultacie powstał pomysł stworzenia prawdziwej damskiej marki motocykli. Zaprojektowana z myślą, o tym, aby wpuścić w segment motocykli odrobinę świeżego powietrza, tym bardziej że obecne realia nie zmieniły się od 30 lat”, wyjaśnia Jambon-Beurre Motorcycle.

Firmy produkujące motocykle skupiają swoją uwagę na młodszych odbiorcach i poszukiwaczach emocji, natomiast w przypadku uznanych marek, takich jak Harley Davidson (w 2019 roku nastąpi debiut pierwszego elektrycznego modelu tej firmy), mamy do czynienia raczej z sytuacją, w której klienci to w głównej mierze dojrzalsi wiekiem entuzjaści chromu i mocy.

Dlatego Gloria Factory ma zmienić tradycyjny marketing motocyklowy. Motocykl każdy z klientów może dopasować do swoich wymagań designerskich. Po zaprojektowaniu i dostosowaniu online firma dostarczy go prosto do odbiorcy.

Specyfikacja techniczna motocykla Gloria nie jest znana. Projektanci nie są w stanie udzielić żadnych informacji na temat akumulatorów i zasięgu. Biorąc jednak pod uwagę, że połączyli siły z Pymco, francuskim startupem specjalizującym się w zarządzaniu energią elektryczną, można oczekiwać interesującego efektu.

Według wstępnych informacji, zamówienia i sprzedaż mają się rozpocząć nie wcześniej niż w 2020 roku. Cena nie została nadal ustalona.

Źródło: Electrek

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: