Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

„Kolejny wspaniały dzień ratowania pszczół” – zobacz zaklinaczkę pszczół z TikToka! Nie uwierzysz własnym oczom…

„Kolejny wspaniały dzień ratowania pszczół” – zobacz zaklinaczkę pszczół z TikToka! Nie uwierzysz własnym oczom…

Pracowita jak pszczoła – ratuje pszczoły bez sprzętu ochronnego, z naturalnym spokojem i wdziękiem. Niesamowite z jaką łatwością i bez strachu radzi sobie z wielkimi koloniami pszczół. Po prostu musisz to zobaczyć!

BANER MOBILEB1
Reklama

Pszczelarka z Teksasu pracowita jak pszczoła

Erika Thompson zabiera pszczoły, które potrzebują ratunku, do ​​własnej pasieki. Kilka kroków od jej domu w Elgin w Texasie znajduje się ponad 100 uli ustawionych w dwa rzędy. Żyje w nich nawet 5 milionów pszczół.

Aby realizować swoją pasję w pszczelarstwie, rzuciła dotychczasową pracę w biurze. Jeszcze do niedawna nie otrzymywała wynagrodzenia za publikowanie materiałów edukacyjnych o pszczołach.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Ludzie nie zdawali sobie sprawy, że nie jestem influencerką. Jestem pszczelarką – mówi Erika. Pokazuję trochę, czym się zajmuję, ale to nie jest moja praca na pełen etat. Nie zarabiam pieniędzy, publikując filmy – aż do TikToka, do teraz.

Aktualnie jej konto na TikToku obserwuje 9 milionów fanów, a niektóre z jej filmów mają ponad 100 milionów odsłon.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Zobacz „Królową Pszczół” w akcji!

Najpopularniejszym filmem na kanale Eriki jest akcja ratunkowa pszczół prowadzona…w jej samochodzie! Zobacz film:

Pszczoły z filmu same postanowiły przenieść swój dom. Jak mówi Erika: to pszczoły, a nie królowa, podejmują decyzje w koloniach. Pszczele społeczności przypominają bardziej demokracje, a nie jak wielu z nas uważa – monarchię.

Zastanawiasz się pewnie: dlaczego Erica nie boi się tak wielkich pszczelich stad?

Przenosi pszczoły gołymi rękami. Jaki jest jej sekret?

Chyba po prostu się przyzwyczaiłam! Jestem wśród pszczół cały czas! – Erika tłumaczy, dlaczego nie boi się owadów.

Pszczelarka z Teksasu uważa, że ludzie lubią, gdy zmienia się ich z góry przyjęte wyobrażenia na temat pszczelarstwa, chociaż zaznacza:

Myślę, że to dobrze, że ludzie mają zdrowy strach przed pszczołami. Powinniśmy je szanować. – mówi Erika.

Erika ręcznie zbiera miód i zakłada dla pszczół nowe kolonie. Oprócz działalności w swojej firmie Texas Beeworks prowadzi także zajęcia edukacyjne dla nowych pszczelarzy. Jej filmy na TikToku też mają wartość edukacyjną.

Najważniejsze to zrozumienie pszczelich zachowań

Pszczoły niezagrożone nie są agresywne. Zdarza się, że nie mają młodych, ula ani miodu, których mogłyby bronić. W takich przypadkach wydają się szczególnie potulne i całkowicie zdają się na opiekującą je Erikę.

Zobacz film, w którym Erika ratuje rój pszczół, który schronił się pod parasolem:

Niektóre kolonie zakładane są w niecodziennych miejscach, na przykład w … pralce:

Internet kocha filmy o ratowaniu pszczół

Erika zebrała grono wiernych fanów. Dowodem ich uznania i sympatii są zabawne przeróbki filmów. Zobacz wersję filmu o pszczołach w pralce autorstwa jednego z fanów:

@texasbeeworks

These videos keep getting cuter! Thanks to @cocoaussy for these, & for raising #servicedogs for people in need! #puppies #puppylove #cute #bees #fypシ

♬ original sound – Erika Thompson

Wielki tydzień pszczół w Świecie OZE

8 sierpnia obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół. Świat OZE chce uhonorować te pracowite stworzenia, dlatego u nas Wielki Dzień Pszczół trwa przez cały tydzień. Każdego dnia znajdziesz u nas nowy artykuł – zapraszamy!

Źródło: Texasbeeworks.com, Texasmonthly.com, TikTok.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.