Kongres USA ogranicza finansowanie sektora wiatrowego w Maryland

Jak podają amerykańskie źródła, jedna z komisji Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zajęła się zmianami prawnymi, które mogą mieć poważny wpływ na lokalizację i finansowanie farm wiatrowych offshore w stanie Maryland.

Poprawka do ustawy o przeznaczeniu terenu i środowiska ma ograniczać fundusze federalne przyznawane na opracowania dotyczące lokalizacji miejsc dla morskich farm wiatrowych i ustalanie planów operacyjnych dla takich terenów w odległości mniejszej niż 44 kilometry od linii brzegowej.

Firmy Deepwater Winds i US Wind planowały w Maryland budowę farm offshore o mocy odpowiednio 120 MW i 248 MW. Zwłaszcza ta druga farma stanowi pewien problem dla części rządzących. Andy Harris, kongresmen z Maryland, który zaproponował poprawkę do ustawy, twierdzi, że „Ocean City (miejscowość wypoczynkowa, nieopodal której ma powstać farma US Wind – przyp. red.) uzyskuje duże dochody z turystyki i sektora nieruchomości. Nie wykonano jeszcze odpowiedniego studium sprawdzającego, jak farma wiatrowa wpłynie na tamtejszą społeczność. (…) Jeśli wiatraki staną zbyt blisko brzegu, spadnie wartość nieruchomości w tym rejonie i zmaleją wpływy z turystyki. Może się okazać, że turbiny przyniosą więcej szkody niż pożytku”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Na Białorusi uruchomiono największą w kraju elektrownię wodną

Następny artykuł

Na farmie Clyde 2 w Szkocji zostały zainstalowane turbiny wiatrowe

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,