Konkurs na karoserię polskiego auta elektrycznego trwa

Konkurs na karoserię polskiego pojazdu elektrycznego, jaki ogłosiła na początku tego miesiąca spółka ElectroMobility Poland trwa w najlepsze. Jak podano podczas rozpoczęcia konkursu, nie jest to jedyny taki projekt ElectroMobility – jeszcze w tym roku, przed końcem lata ogłoszony ma być kolejny konkurs, tym razem już na jeżdżący prototyp takiego auta.

Spółka przewiduje budowę pięciu prototypów do wiosny przyszłego roku; mają one być realizacjami zwycięskich projektów karoserii pojazdu. Konkursom ogłoszonym w ramach wspierania polskiej elektromobilności patronuje między innymi Ministerstwo Energii.

O tym przełomowym przedsięwzięciu informowaliśmy już na łamach portalu jakiś czas temu {link}, jednakże ciągle obserwujemy rozwój wydarzeń – plany ElectroMobility są bardzo śmiałe, a ich realizacja może diametralnie zmienić sytuację pojazdów elektrycznych w Polsce. Spotyka się to z pewnością z ogromnym wsparciem polskiego rządu, który, jak wielokrotnie informował {link} ma swoje plany strategiczne co do rozwoju elektromobilności w Polsce. Jednocześnie rozwój tego sektora może być ogromną szansą dla naszej gospodarki.

ElectroMobility Poland poinformowało już o założeniach prototypowego pojazdu, jaki ma być opracowany w ramach ogłaszanych przez spółkę konkursów. Ma być to niewielkie auto miejskie, mające nie więcej niż 3,7 metra długości. Zasięg pojazdu określa się na około 250 km na jednym ładowaniu wbudowanych akumulatorów. Pojazd taki wpisuje się doskonale w obecne trendy motoryzacyjne i sprawdzić w miastach podczas dojeżdżania do pracy, na zakupy czy odwożenia dzieci do szkół.

Spółka ElectroMobility Poland założona została w październiku 2016 roku w celu wspierania polskiej elektromobilności przez cztery koncerny energetyczne: PGE, Tauron, Enea oraz Energa. Każdy z operatorów objął 25% kapitału spółki, który wynosi 10 milionów złotych. Dyrektorem spółki jest obecnie Krzysztof Kowalczyk.