Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Konkurs na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs wspólnie z partnerami organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie. Nabór do konkursu trwa do 15 lipca 2021.

Reklama

AKTUALIZACJA 17.07.2021: Nabór do konkursu przedłużony do 30 lipca.

Wyróżnienia dla gmin

Celem Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzenie zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.

Głównym sponsorem konkursu została firma ML System S.A. To giełdowa spółka z podrzeszowskiego Zaczernia, dynamicznie rozwijający się dostawca rozwiązań z dziedziny m.in. Smart City.

Dzięki wdrażanym przez nas innowacjom aktywnie bierzemy udział w modernizacji sektora energii Polsce – mówi Dawid Cycoń, prezes i założyciel ML System S.A. Samorządy są zainteresowane wdrażaniem najnowszych technologii w energetyce, które przynoszą zarówno korzyści klimatyczne, jak i oszczędności dla gminnego czy miejskiego budżetu, ale też poprawę komfortu życia dla mieszkańców. Dzięki naszemu zaangażowaniu w konkurs chcemy wypromować najlepsze przykłady w tej dziedzinie.

IPE KONKURS JST BANERY WWW 7.cdr09 750x200 1

Atrakcyjne nagrody

ML System ufundował dla zwycięzców konkursu inteligentną wiatę przystankową, ławkę fotowoltaiczną oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę zmiennej treści, na której można wyświetlać ważne informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. Spółka zapewnia także zainstalowanie tych urządzeń.

W konkursie chcemy nagrodzić innowacyjne rozwiązania, więc zależało nam na tym, by nagrody – poza tym, że są użyteczne i wartościowe – także były innowacyjne  –  mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor Politechniki Rzeszowskiej, prezes i założyciel IPE im. Łukasiewicza. – Takie są właśnie produkty z oferty ML System S.A.

W skład kapituły konkursowej wchodzą doświadczeni eksperci. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Wdrażanie innowacji w energetyce i zrównoważona transformacja energetyczna są ze sobą ściśle powiązane mówi prof. dr hab. Jarosław Sęp, prorektor Politechniki Rzeszowskiej i przewodniczący kapituły konkursowej. Na to chcemy zwrócić uwagę samorządów poprzez nasz konkurs.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.