Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ławka z czujnikiem smogu i panelami słonecznymi stanęła w Poznaniu

ławka w Poznaniu

Ławka z czujnikiem smogu i panelami słonecznymi stanęła w Poznaniu

Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu postanowił zamontować niezwykłą ławkę. Posiada ona nie tylko czujnik smogu, lecz także ładowarkę do urządzeń mobilnych, panele fotowoltaiczne oraz wi-fi. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Ławeczka dla mieszkańców

Na zieleńcu im. Ignacego Łukasiewicza, u zbiegu ulic Grobla, Mostowa i Za Groblą na początku tygodnia zamontowano innowacyjną ławeczkę. Pomysłodawczynią instalacji tego wyjątkowego miejsca odpoczynku jest Maria Lisiecka-Pawełczak, Radna Miasta Poznania, przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

zzm
fot. ZZM

Radna zachęca mieszkańców do korzystania z ławeczki podczas przerw w spacerach. Do ich dyspozycji jest ładowarka, umożliwiająca zarówno ładowanie z gniazdka, jak i indukcyjne. Spacerowicze mogą także skorzystać z ogólnodostępnego wi-fi. Dodatkowo po zalogowaniu się do sieci, na ekranie telefonu pojawia się komunikat o poziomach zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
zzm3
fot. ZZM

Najbardziej ekologiczne miasto Polski

W 2018 roku Poznań zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej ekologicznych polskich miast sporządzonym przez Gazetę Wyborczą. Organizatorzy plebiscytu podkreślili duży udział parków, zieleńców i terenów zieleni osiedlowej w powierzchni miasta oraz obecność największego parku w Polsce po 1989 roku – Rataje. Ponadto władze Poznania ufundowały program bezpłatnych badań termowizyjnych domów, dzięki któremu mieszkańcy mogli się dowiedzieć, czy w ich mieszkaniach przez ściany nie ucieka ciepło. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Poznań jest w eko modzie! 

Niewątpliwym zaskoczeniem okazał się także eko akcent podczas Targów Mody Poznań. Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zaprosili firmy, dla których priorytetem w produkcji i codziennej pracy jest zrównoważony rozwój. Wśród nich znalazła się pochodząca z Poznania marka Cottonganic, której produkty wytwarzane są z organicznej bawełny. 

Jak się okazuje, mieszkańcy Poznania dbają o ekologię w każdej możliwie dziedzinie.

A czy Twoja miejscowość podejmuje działania przyjazne dla środowiska? Koniecznie nas o tym poinformuj, a my chętnie o tym napiszemy!

Czekamy!

redakcja@swiatoze.pl

Źródło: poznan.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.