Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poznań: W parkach i lasach stanie 150 hoteli dla owadów

Poznań: W parkach i lasach stanie 150 hoteli dla owadów

W stolicy Wielkopolski w parkach i lasach zostanie ustawionych 150 owadzich domków. Drewniane konstrukcje będą dla owadów nie tylko schronieniem przed deszczem i drapieżnikami, ale też bezpieczną przestrzenią do rozrodu.

B1
Reklama

Hotele dla owadów wykonane z desek, szyszek, bambusowych rurek czy trzciny, mają zostać rozwieszone we wcześniej wyznaczonych miejscach jeszcze w maju. Zamieszkać w nich powinny m.in. pszczoły murarki, trzmiele, motyle oraz biedronki, które mają wielkie znaczenie dla zachowania bioróżnorodności. 

„Poznań dla pszczół”

Projekt budowy i rozmieszczania hoteli dla owadów jest realizowany w ramach programu „Poznań dla pszczół”, który został uruchomiony w 2019 roku. Główne jego cele zakładają nie tylko zwiększenie populacji pszczół, ale także edukacja mieszkańców w zakresie roli i znaczenia owadów zapylających dla środowiska oraz gospodarki. Władze miasta zachęcają także poznaniaków do indywidualnej pomocy pożytecznym owadom, poprzez montaż podobnych konstrukcji w ogródkach, na balkonach lub tarasach.

Reklama

Warsztaty, wykłady i pasieki miejskie

„Poznań dla pszczół” nie ogranicza się jedynie do montażu owadzich hoteli. W ramach programu organizowane mają być również warsztaty oraz wykłady dla uczniów, a także nasadzenia roślin nektaro- i pyłkodajnych w parku Cytadela. Postawione zostaną również pasieki miejskie, które będą wspierały wzrost populacji pszczół. Każda pasieka ma się składać z minimum czterech uli, które zostaną rozmieszczone na terenie należącym do miasta lub firm. Opiekę nad nimi sprawować ma pszczelarz z Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu.

Źródło: green-news.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.