Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Koronawirus: Małpy nie radzą sobie bez dokarmiających je turystów

Koronawirus: Małpy nie radzą sobie bez dokarmiających je turystów

Do sieci trafiło nagranie przedstawiające setki wygłodniałych małp, które walczą między sobą o jedzenie na ulicach Tajlandii. Zwierzęta przyzwyczajone do regularnego dokarmiania, nie radzą sobie z samodzielnym znajdowaniem pożywienia.

Reklama

Tajlandię  w ciągu roku odwiedza nawet 35 mln turystów, co stanowi ok. 20% gospodarki tego kraju. W ostatnich tygodniach koronawirus sparaliżował światową turystykę. Branża ta oprócz m.in. transportowej, gastronomicznej czy rozrywkowej, odnotowuje największe straty. Brak turystów jest dużym zagrożeniem nie tylko dla gospodarki, ale także dla zwierząt.

Niedawno do sieci trafiło wideo nakręcone w Lop Buri, w centrum Tajlandii, na którym widać, jak liczne grupy małp wychodzą na opustoszałe ulice i atakują każde zwierzę, któremu udało się zdobyć pożywienie. Zwykle w regionie przebywa bardzo wielu turystów. Dokarmianie małp traktują jako egzotyczną rozrywkę. W obecnej sytuacji, gdy z powodu epidemii koronawirusa liczba odwiedzających Tajlandię spadła niemal do zera, małpy nie potrafią znaleźć innego źródła pożywienia.

Autor nagrania Sasaluk Rattanachai zaznacza, że nawet miejscowi, przyzwyczajeni do agresywnego zachowania małp, byli zszokowani widząc ich niespotykaną dotąd zaciekłość.  – Małpy oszalały na punkcie jedzenia. Zachowywały się jak dzikie psy – pisał Rattanachai pod swoim postem na Facebooku.

źródło: turystyka.wp.pl
zdjęcie: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.