1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Koronawirus: Nadleśnictwa z zakazem wstępu

Koronawirus: Nadleśnictwa z zakazem wstępu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Lasy Państwowe wprowadziły czasowy zakaz wstępu do 12 nadleśnictw. Przyczyną wprowadzenia obostrzeń jest duża liczba spacerowiczów, którzy mimo zaleceń rządu, nie pozostają w domach.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Pracownicy Lasów Państwowych w ostatnim czasie zauważyli wzrost liczby osób odwiedzających lasy – zwłaszcza tych, które położone są w okolicach dużych miast. W piątek 13 marca w rejonie popularnej ścieżki Królewskie Źródła w podradomskiej Puszczy Kozienickiej (Nadleśnictwo Kozienice) pojawiło się niemal 1100 osób. Podobnie było w rejonie Góry Ślęży czy na trzech szlakach w lesie w pobliżu Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo w Nadleśnictwie Gdańsk.

Aby ograniczyć ryzyko przenoszenia się koronawirusa, na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wprowadzono zakaz wstępu do dwunastu nadleśnictw: Limanowa, Piwniczna, Krzeszowice, Dębica, Niepołomice, Łosie, Nawojowa, Brzesko, Gromnik, Miechów, Myślenice i Krościenko. Zakaz ma obowiązywać do końca marca.

 – Przy takim zagrożeniu, jak mamy obecnie, zamknięcie ścieżek leśnych dla turystów jest bardzo zasadne, szczególnie w miejscach, gdzie gromadzi się dużo osób. Stan wyższej konieczności wskazuje na to, żeby ostrożność posunąć trochę dalej. Spacer na świeżym powietrzu pomaga pod warunkiem, że nie ma kontaktu z innymi ludźmi. Jeżeli na niektórych traktach leśnych spotykamy całe grupy wycieczkowe, całe rodziny spacerujące, spotykają się naprzeciw ludzie sobie obcy, to może potencjalnie powodować problempowiedział Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Jan Kosiorowski.

Lasy Państwowe apelują także o rozwagę w trakcie wycieczek do lasu. 

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.