KRAKÓW: jak wymienić piec na nowy?

Jesteście mieszkańcami Krakowa, którzy zastanawiają się nad wymianą pieca węglowego na ekologiczny? Nie wiecie, jak się za to zabrać i uzyskać dofinansowanie? To naprawdę proste! Wystarczy skontaktować się z Konsultantami Świata OZE, którzy pomogą we wszystkich formalnościach.

Aby otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca węglowego należy przede wszystkim złożyć poprawnie wypełniony wniosek. Nasi Konsultacji Świata OZE pomogą Wam wybrać odpowiednie źródło finansowania oraz poprawnie wypełnić formularz. Ich wzory dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Kraków: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=83068

Następnie niezbędne jest wpuszczenie do mieszkania lub lokalu, w którym znajduje się piec węglowy, kontrolerów z Urzędu Miasta Krakowa. Potwierdzą oni konieczność wymiany kotła i zatwierdzą wysokość wnioskowanej dotacji. Poinformujemy Was, jak długo może trwać taka procedura i udzielimy kilku wskazówek – na co zwrócić uwagę podczas wizyty miejskich specjalistów.

Potem pozostaje już tylko podpisane umowy z Gminą Miejską Kraków. Konsultanci Świata OZE poinformują Was, jakie ważne dane powinny się w niej znaleźć. To m.in. wysokość przyznanej dotacji i sposób jej przekazania oraz miejsce i termin wykonania inwestycji.  Fundusze otrzymuje się dopiero po zatwierdzeniu wszystkich dokumentów, więc warto dobrze je uzupełnić.

Na końcu zostaje już tylko dokonanie niezbędnej wymiany pieca węglowego na ekologiczny oraz rozliczenie wniosku. Pozostawcie więc wszystkie faktury za wykonane prace. A w razie wątpliwości w sprawie rozliczenia, ponownie zgłoście się do nas. Jesteśmy w stałym kontakcie z punktami Informacyjno-Doradczymi dla Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.