Krakowski pokaz filmu „Punkt Krytyczny – Energia odNowa”

Twórcy filmu „Punkt Krytyczny – Energia odNowa” pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym stajemy. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Nad Polską i resztą świata unosi się widmo powodzi, suszy, braku wody pitnej i żywności. Film zwraca także uwagę na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi w naszym kraju borykają się ich zwolennicy. Dokument nie tylko ostrzega, lecz także przedstawia rozwiązania mające powstrzymać nadchodzącą katastrofę.

Po filmie odbyła się debata, podczas której eksperci dyskutowali na temat przyszłości Polski w świecie odchodzącym od węgla i innych paliw kopalnych, a także o możliwościach wyjścia z punktu krytycznego. Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się: Tobiasz Adamczewski ekspert ds. klimatu i energii w Fundacji WWF Polska; dr Andrzej Kassenberg – współfundator Fundacji „Instytut na rzecz Ekorozwoju”, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju; Marcin Popkiewicz – fizyk, analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co?; Andrzej Curkowski z Instytutu Energii Odnawialnej; Michał Bar z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Na sali obecni byli także przedstawiciele mediów oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Premiera filmu odbyła się podczas weekendu otwarcia festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Warszawie. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie. W ramach projektu Energia odNowa właśnie rozpoczął się Roadshow – seria bezpłatnych seansów w 8 polskich miastach. Pokazy filmu odbędą się jeszcze w  Katowicach (23 maj), Wrocławiu (24 maj), Poznaniu (25 maj), Łodzi (26 maj), Szczecinie (29 maj) Gdańsku (30 maj) oraz Bydgoszczy (31 maj).

Bilety na film są darmowe – można je zarezerwować tutaj klikając w poszczególne miasta, a po każdym seansie przewidziano debatę z ekspertami.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Starbucks przechodzi na fotowoltaikę

Następny artykuł

Polskie Sieci Elektroenergetyczne z unijnym grantem!

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,