W Krośnie pojawi się 11 nowych autobusów hybrydowych od Volvo

W Krośnie rozstrzygnięto przetarg na miejskie autobusy hybrydowe. Władze gminy wybrały ofertę Volvo Polska. Firma dostarczy 11 pojazdów modelu Volvo 7900 Hybrid o długości 10,5 metra, wyprodukowanych we wrocławskiej fabryce.

Autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid są ciche i ekologiczne. Energię elektryczną pozyskują podczas hamowania i z nadwyżki mocy silnika. Wykorzystują ją podczas ruszania oraz postoju, a w momencie osiągnięcia 15-20 km/h przełączają się na nieduży silnik diesla. Dzięki temu nie wymagają specjalnej infrastruktury do ładowania.

Ekologiczny napęd sprawia, że autobusy Volvo emitują od 40 do 50% mniej spalin, niż w przypadku pojazdów z konwencjonalnymi silnikami. Dodatkowo zużywają również mniej paliwa – od 30-40%, co generuje oszczędności. Dzięki temu sprawdzają się w ruchu miejskim i są przyjazne dla środowiska.

Hybrydy Volvo dostarczone do Krosna wyposażone będą w system liczenia pasażerów oraz informacji pasażerskiej z nagłośnieniem, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, dostęp do Internetu oraz klimatyzację oddzielną dla kabiny kierowcy i podróżnych.

Jak dotąd autobusy hybrydowe Volvo w Polsce można było spotkać w miastach, takich jak: Wrocław, Inowrocław, Sosnowiec, Tarnowskie Góry i Warszawa. Firma wygrała również przetargi w Krakowie, Jeleniej Górze i Białymstoku. Marka obecna jest także w ponad dwudziestu krajach na świecie, a pojazdy we Wrocławiu produkowane są seryjnie od 2010 roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: