W Krośnie pojawi się 11 nowych autobusów hybrydowych od Volvo

W Krośnie rozstrzygnięto przetarg na miejskie autobusy hybrydowe. Władze gminy wybrały ofertę Volvo Polska. Firma dostarczy 11 pojazdów modelu Volvo 7900 Hybrid o długości 10,5 metra, wyprodukowanych we wrocławskiej fabryce.

Autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid są ciche i ekologiczne. Energię elektryczną pozyskują podczas hamowania i z nadwyżki mocy silnika. Wykorzystują ją podczas ruszania oraz postoju, a w momencie osiągnięcia 15-20 km/h przełączają się na nieduży silnik diesla. Dzięki temu nie wymagają specjalnej infrastruktury do ładowania.

Ekologiczny napęd sprawia, że autobusy Volvo emitują od 40 do 50% mniej spalin, niż w przypadku pojazdów z konwencjonalnymi silnikami. Dodatkowo zużywają również mniej paliwa – od 30-40%, co generuje oszczędności. Dzięki temu sprawdzają się w ruchu miejskim i są przyjazne dla środowiska.

Hybrydy Volvo dostarczone do Krosna wyposażone będą w system liczenia pasażerów oraz informacji pasażerskiej z nagłośnieniem, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, dostęp do Internetu oraz klimatyzację oddzielną dla kabiny kierowcy i podróżnych.

Jak dotąd autobusy hybrydowe Volvo w Polsce można było spotkać w miastach, takich jak: Wrocław, Inowrocław, Sosnowiec, Tarnowskie Góry i Warszawa. Firma wygrała również przetargi w Krakowie, Jeleniej Górze i Białymstoku. Marka obecna jest także w ponad dwudziestu krajach na świecie, a pojazdy we Wrocławiu produkowane są seryjnie od 2010 roku.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!