W Krośnie pojawi się 11 nowych autobusów hybrydowych od Volvo

W Krośnie rozstrzygnięto przetarg na miejskie autobusy hybrydowe. Władze gminy wybrały ofertę Volvo Polska. Firma dostarczy 11 pojazdów modelu Volvo 7900 Hybrid o długości 10,5 metra, wyprodukowanych we wrocławskiej fabryce.

Autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid są ciche i ekologiczne. Energię elektryczną pozyskują podczas hamowania i z nadwyżki mocy silnika. Wykorzystują ją podczas ruszania oraz postoju, a w momencie osiągnięcia 15-20 km/h przełączają się na nieduży silnik diesla. Dzięki temu nie wymagają specjalnej infrastruktury do ładowania.

Ekologiczny napęd sprawia, że autobusy Volvo emitują od 40 do 50% mniej spalin, niż w przypadku pojazdów z konwencjonalnymi silnikami. Dodatkowo zużywają również mniej paliwa – od 30-40%, co generuje oszczędności. Dzięki temu sprawdzają się w ruchu miejskim i są przyjazne dla środowiska.

Hybrydy Volvo dostarczone do Krosna wyposażone będą w system liczenia pasażerów oraz informacji pasażerskiej z nagłośnieniem, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, dostęp do Internetu oraz klimatyzację oddzielną dla kabiny kierowcy i podróżnych.

Jak dotąd autobusy hybrydowe Volvo w Polsce można było spotkać w miastach, takich jak: Wrocław, Inowrocław, Sosnowiec, Tarnowskie Góry i Warszawa. Firma wygrała również przetargi w Krakowie, Jeleniej Górze i Białymstoku. Marka obecna jest także w ponad dwudziestu krajach na świecie, a pojazdy we Wrocławiu produkowane są seryjnie od 2010 roku.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.