Hybrydowe autobusy niebawem w Szczecinie!

Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali wczoraj z władzami miasta Szczecin kontrakt na dostawę 16 autobusów z szeregowym napędem hybrydowym Solaris Urbino. Zamówienie dotyczy 8 pojazdów przegubowych i 8 12-metrowych. To największe, po Pabianicach, tegoroczne zamówienie na niskoemisyjne autobusy hybrydowe produkowane w Bolechowie.

12 nowych autobusów dla Krakowa od Volvo

Volvo Polska Krakowskiej Komunikacji Miejskiej dostarczy 12 nowych autobusów hybrydowych. Model Volvo 7900 Hybrid to przegubowe pojazdy, które są wyposażone w baterie, silnik elektryczny i mały silnik diesla. Nie wymagają dodatkowej infrastruktury do ładowania, ponieważ energię zyskują podczas hamowania. Dzięki temu o około 40-50% zmniejszy się ich emisja zanieczyszczeń powietrza, a zużycie paliwa spadnie o 30-40%.

W Radomsku pojawią się autobusy hybrydowe

Choć czasem można odnieść wrażenie, że już prawie każde polskie miasto posiada przynajmniej jeden niskoemisyjny autobus, to takie wrażenie często bywa złudne. Dobrym tego przykładem jest miasto Radomsko, które planuje powiększenie swojej floty autobusowej o bardziej ekologiczne pojazdy. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że poprzedni zakup autobusu miał miejsce w tej miejscowości ponad… 11 lat temu.