Inowrocław całkowicie elektryfikuje swoją flotę autobusów miejskich

Przetarg na wymianę pojazdów komunikacji miejskiej w Inowrocławiu wygrało Volvo Polska. Do miasta dostarczone będzie 16 elektryczno-hybrydowych autobusów miejskich ładowanych plug-in, co sprawi, że cała flota będzie całkowicie zelektryfikowana.

Przetarg ogłoszony przez Inowrocław dotyczył 8 autobusów elektrycznych oraz 8 elektryczno-hybrydowych ładowanych plug-in, które również nie emitują zanieczyszczeń i poruszać mogą się wyłącznie na silniku elektrycznym. Volvo Buses, które wygrało, dostarczy więc dwa swoje modele: Volvo 7900 Electric i Volvo 7900 Electric Hybrid.

Autobusy elektryczno-hybrydowe (plug-in) zużywają zdecydowanie mniej paliwa od pojazdów spalinowych (aż o 60%) oraz emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery (aż o 70-90%). Pozwoli to miastu na redukcję zanieczyszczeń oraz generowanie oszczędności.

Elektryczne hybrydy (plug-in) na jednym ładowaniu są w stanie przejechać około 70% trasy w zależności od ruchu drogowego i panujących warunków. Ich ładowanie może odbywać się na przystankach końcowych lub w zajezdni z czego zamierza skorzystać Inowrocław. Pojazdy wyposażone są w system, za pomocą którego można skalkulować zapotrzebowanie na energię na danej trasie i np. wykorzystywać napęd elektryczny w pobliżu miejsc, takich jak: szkoły, osiedla mieszkalne czy szpitale.

Volvo 7900 Electric i Volvo 7900 Electric Hybrid będą w całości wyprodukowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: