Bar Tlenowy „Pełną Piersią”

Miasta najbardziej dotknięte problemem zanieczyszczonego powietrza, próbują pomóc mieszkańcom w uporaniu się ze skutkami życia w szkodliwym środowisku. Jedną z takich inicjatyw jest krakowski bar tlenowy „Pełną Piersią”, o funkcjonowaniu którego opowiedział Marcin Sędziński w specjalnym wywiadzie udzielonym dla czytelników portalu Świat OZE.

– Jak w szczegółach wygląda tlenoterapia? (…) my tutaj mamy inną atmosferę niż na zewnątrz, przede wszystkim powietrze jest oczyszczone, wzbogacone dość mocno w jod, zresztą trzy razy w tygodniu stawiamy tutaj taką atmosferę, jaka panuje w grocie solnej. Natomiast tutaj [powietrze] nie jest wysycone tlenem z prostego powodu: tlen jest suchy, on drażniłby w oczy, dlatego takie powietrze wdycha się bezpośrednio do organizmu na dwa sposoby. Pierwszy jest zupełnie bezdotykowy, można założyć na siebie taki mikrofonik, z którego to powietrze z tlenem dmucha, albo sposób numer dwa [to włożyć] świeże, zawsze sterylne rureczki bezpośrednio do nosa – podpowiada Marcin Sędziński.

Tlen wykorzystywany w krakowskim barze „Pełną Piersią” jest całkowicie bezpieczny. Ma on stężenie ok. 70%, nie jest to zatem tlen medyczny. Maksymalny dzienny czas takiej terapii wynosi do dwóch godzin – co jest sumiennie przestrzegane za pomocą dziennych limitów sesji.

W „Pełną Piersią” można poddać się kilku rodzajom tlenoterapii, w zależności od indywidualnych potrzeb. Minimalna sesja trwa godzinę, maksymalna – do dwóch, zwyczajowo dłuższe sesje są typowo odtrutkowe. Co więcej, tlenoterapia wzbogacana jest aromatami, które potęgują jej pozytywny wpływ na organizm. Są to zapachy naturalne, nadające się do inhalacji. Przed przystąpieniem do zabiegu każdy uczestnik jest instruowany na temat właściwego sposobu oddychania, co zwiększa efekt terapii.

Tlenoterapia polecana jest przede wszystkim osobom skarżącym się np. na migrenowe bóle głowy, rozkojarzenie, ciągłe zmęczenie, zawroty głowy lub brak energii, czyli wszystkie te objawy, które mogą świadczyć o niedotlenieniu organizmu.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!