Krzysztof Kubów nowym wiceministrem energii

Krzysztof Kubów nowym wiceministrem energii

Joanna Borecka-Hajduk rzeczniczka resortu energii poinformowała, że poseł PiS Krzysztof Kubów został nowym wiceministrem energii. Według wstępnych doniesień, nowy minister będzie sprawował nadzór m.in. nad KGHM Polska Miedź S.A oraz sektorem odnawialnych źródeł energii. 

Krzysztof Kubów przez 10 lat związany był z KGHM Polska Miedź, w której pracował jako kierownik działu organizacji i administracji oraz główny specjalista ds. handlu w spółce Inova. Jak sam zaznaczył, w rozmowie z portalem WysokieNapięcie.pl – nie posiada doświadczenia w sektorze OZE, jednak wspomina o wyzwaniach związanych z polską transformacją energetyczną, która ma na celu osiągnięcie nisko- i zeroemisyjności.

KGHM planuje inwestycje w OZE

W 2018 roku, spółka przedstawiła strategię zakładającą rozpoczęcie pozyskiwania połowy energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii i źródeł własnych do 2030 roku. – “Nie obciążająca środowiska, niskoemisyjna i pochodząca z odnawialnych źródeł energia będzie zasilać nasze kopalnie oraz linie produkcyjne do 2030 roku” – zapowiedział, podcza II Forum Wizja Rozwoju, Radosław Żydok, dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych KGHM Polska Miedź.

KGHM ma w planach utworzenie centrum badawczo-rozwojowego, które pomoże wprowadzić nowe rozwiązania m.in. w energetyce, na bazie miedzi.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.