Columbus Energy wybuduje farmy fotowoltaiczne o mocy 355 MW

Columbus Energy S.A. podpisało umowę współpracy  w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 355 MW, które w przyszłości mogą być sprzedane za 1,3 mld złotych.

„Cieszymy się zaufaniem inwestorów końcowych, banków i podwykonawców. Przepracowaliśmy wiele miesięcy ucząc się współpracy z deweloperami farm fotowoltaicznych. Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc całemu rynkowi nabrać większego tempa przekładając nasze doświadczenie z branży mikroinstalacji na megawaty. Ta umowa jest początkiem naszej działalności na rynku zawodowej energetyki fotowoltaicznej” – podkreślił Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

Jak podaje Columbus Energy, w ostatnich latach ponad 90% przychodów firmy stanowi sprzedaż instalacji dla klienta indywidualnego. Przyrost mocy w sektorze prosumenckim pobudził transformację energetyczną naszego kraju w kierunku OZE, dlatego fotowoltaika coraz bardziej zyskuje na popularności.  W zeszłym miesiącu, spółka poinformowała o kupnie dwóch spółek posiadających uprawnienia do budowy dwóch 1 megawatowych farm fotowoltaicznych. Inwestycje mają powstać w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów w woj. mazowieckim.