Columbus Energy wybuduje dwie 1 MW-owe farmy fotowoltaiczne

Columbus Energy S.A. zakupiło dwie spółki, które wygrały aukcje OZE w listopadzie 2018, razem z uprawieniami do budowy farm fotowoltaicznych o mocy 1 megawata. Firma ma w planach realizację wspomnianych inwestycji oraz sprzedaż spółek bądź sprzedaż wyprodukowanej w ten sposób energii. Farmy powstaną w województwie mazowieckim, w miejscowościach Erminów oraz Adamowa Góra.

Dwie nowe farmy fotowoltaiczne

W ubiegłym roku projekty budowy dwóch 1 megawatowych farm fotowoltaicznych obu spółek wygrały aukcje OZE. Zgodnie z nimi cena gwarantowana odsprzedania energii elektrycznej  w przypadku farmy w Erminowie to 362, 74 zł za MWh. Dla farmy w Adamowej Górze jest to nieco więcej, bo 363,47 zł za MWh. Columbus Energy postanowiło obie inwestycje zrealizować i ma zamiar podłączyć farmy fotowoltaiczne do sieci zgodnie z aktualnymi regulacjami URE. Potem obie elektrownie słoneczne zostaną sprzedane podmiotom działającym w branży energetycznej bądź refinansowane w celu sprzedaży energii wyprodukowanej zgodnie z mechanizmami rynkowymi.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Fotowoltaika w Polsce

Najnowszy, tegoroczny raport IEO jednoznacznie potwierdza, że Polska ma ogromny potencjał w branży fotowoltaicznej. Okazuje się, że już w roku 2020 fotowoltaika może stać się w Polsce drugą mocą Odnawialnych Źródeł Energii. Tak duży wzrost mocy ma zostać osiągnięty dzięki sektorowi prokonsumenckiemu, a także m.in. dzięki inwestycjom w farmy fotowoltaiczne ze względu wymóg zmniejszania emisji CO2 przez nasz kraj.

Columbus Energii chce się stać w bliskiej przyszłości integratorem polskiego rynku farm fotowoltaicznych. Ma zamiar być łącznikiem między poszczególnymi segmentami rynku, a więc właścicielami uprawnień do inwestycji, właścicielami gruntów, projektantami, wykonawcami danej inwestycji i instytucjami je finansującymi. Dla każdego z tych ogniw kluczowym, jak nie najważniejszym jest wybór spółki, która ma na rynku ugruntowaną, pewną pozycję i mogąca pochwalić się sporym doświadczeniem w branży OZE. Przejęcie wspomnianych już spółek i plany budowy farm fotowoltaicznych w województwie mazowieckim doskonale wpisują się więc w strategię firmy Columbus Energy. Ta zakłada inwestowanie w długoterminowe projekty farm fotowoltaicznych razem z inwestorami finansowymi oraz branżowymi.

Columbus Energy stawia na rozwój

Columbus Energy to niewątpliwie lider rynku, który w fotowoltaice wyznacza zupełnie nowy standard – najpierw w ofercie abonamentowej, później gwarancyjnej (Gwarancja Totalna), a ostatnio także w obsłudze Klienta – oferując nową usługę Columbus Care, a także szybki montaż i zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego w zaledwie 5 dni. Klienci mogą liczyć na dogodne i tanie sposoby finansowania inwestycji oraz nowoczesną i wydajną technologię w postaci monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych Half Cut Perc o mocy na poziomie 310 Wp. Obecnie spółka jest w trakcie przenoszenia swoich notowań z NewConnect na rynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.