Ładowarka EV na każdej większej stacji benzynowej

Brytyjski Minister Transportu John Hayes poinformował, że punkty serwisowe oraz duże stacje paliw przy najbardziej ruchliwych drogach w Wielkiej Brytanii będą musiały zostać wyposażone w ładowarki dla pojazdów elektrycznych.

„Chcemy, żeby Wielka Brytania stała się najlepszym miejscem na świecie do prowadzenia biznesu i najlepszym centrum nowoczesnych technologii związanych z transportem. Dlatego też wprowadzimy ustawę o pojazdach autonomicznych i elektrycznych oraz zainwestujemy w przemysł ponad 1,2 miliarda funtów”.

Nowe regulacje prawne mają przyczynić się do wsparcia rozwoju infrastruktury przeznaczonej dla samochodów elektrycznych, niezależnie od modelu i marki pojazdu, jakim dany kierowca się porusza.

Punkty ładowania mają być łatwe do zlokalizowania dzięki nawigacji satelitarnej oraz aplikacjom mobilnym. Muszą współpracować z siecią energetyczną w celu zoptymalizowania zarządzania zużywaną energią. Nowa ustawa przewiduje również wsparcie w postaci dofinansowania dla budowanych osiedlowych stacji ładowania pojazdów.

Jesse Norman, podsekretarz stanu ds. dróg, transportu lokalnego i decentralizacji, poinformował:

„Pojazdy zautomatyzowane i elektryczne polepszą jakość powietrza, zredukują korki, poprawią poziom bezpieczeństwa na drogach, a także pozwolą stworzyć tysiące wyspecjalizowanych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. Wsparliśmy już zakup 115 000 niskoemisyjnych samochodów, ponadto dostępnych jest 11 500 publicznych punktów ładowania, jednak popyt stale rośnie. Ludzie kupują coraz więcej EV, aby obniżyć koszty paliwa i poprawić stan środowiska”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Tesla w ramach pomocy dostarczy akumulatory Powerwall dla Portoryko

Następny artykuł

W Iranie powstanie nowa farma słoneczna

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,