Ładowarki ABB naładują samochód elektryczny w ciągu 8 minut

Rozwijająca się gałąź gospodarki związana z funkcjonowaniem samochodów elektrycznych sprawia, że pojawiają się nowe ulepszenia dla „elektryków”. Jednym z nich są innowacyjne ładowarki przeznaczone do samochodów elektrycznych, produkowane przez firmę ABB. Ich specyfikację techniczną przybliżył Paweł Bartosik z ABB.

„ABB jest liderem, jeśli chodzi o ładowarki, ponieważ my pierwsi zaczęliśmy zajmować się tą technologią szybkiego ładowania prądem stałym z dużą mocą, przez co ładowanie samochodu jest znacznie szybsze i bardziej przyjazne dla klientów. Chcemy też być wyraźną częścią tego rozwoju i wdrażania tej technologii. Na razie oferujemy około 17 ładowarek na terenie całej Polski, ale mamy nadzieję, że to z roku na rok, szczególnie w następnym roku i także w tym, będzie znacznie większe. [Ilość] ładowarek po prostu się podwoi i potroi i będzie ich mnóstwo. Dzięki temu ludzie będą mogli wykorzystywać elektromobilność, co jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, szczególnie w mieście, ponieważ to zanieczyszczenie [generowane przez takie właśnie] samochody jest zerowe”, podkreśla przedstawiciel firmy ABB.

Najpopularniejsza ładowarka produkowana przez ABB jest w stanie naładować samochód elektryczny do 80% w ciągu 15 min, co pozwala przejechać dystans około 200 km. W tym roku podczas targów Hannover Messe firma zaprezentowała kolejną, ulepszoną ładowarkę dla pojazdów elektrycznych. Ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW umożliwia naładowanie samochodu w ciągu 8 min. Takie urządzenie szczególnie dobrze sprawdzi się przy trasach szybkiego ruchu i autostradach, ale także na stacjach benzynowych. Przedstawiciel firmy ABB podkreśla, że coraz więcej koncernów samochodowych współpracuje przy tworzeniu swoich kolejnych modeli pojazdów, dostosowując je do ładowarek oferowanych przez ABB.

„Może w najbliższej przyszłości społeczeństwo będzie wykorzystywać i będzie chciało kupować samochody elektryczne, które będą bezpieczne dla środowiska, miłe dla otoczenia i też przyjemne w prowadzeniu, a my, jako ABB, będziemy w stanie zapewnić dla tych samochodów infrastrukturę, która jest wręcz niezbędna”, wyraził nadzieję Paweł Bartosik z ABB.

Szwajcarsko-szwedzki koncern ABB oferuje obecnie ponad 6500 stacji ładowania na terenie 60 krajów na całym świecie, dzięki czemu firma utrzymuje status lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC).

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 13.12.

Smog nie odpuszcza! W Krakowie wprowadzono dziś darmową komunikację miejską, również Koleje Małopolskie ogłosiły bezpłatną komunikację na obszarze Aglomeracji Krakowskiej – warto dziś zrezygnować z podróży samochodem. Wczoraj na szczycie klimatycznym została przyjęta Deklaracja Ministerialna “Lasy dla klimatu”. Dokument ten nawołuje państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2. To postęp, ale kluczowe kwestie nie zostały jeszcze rozwiązane. W trakcie COP 24 były wiceprezydent USA – Al Gore zwrócił uwagę na problem smogu w Polsce: “Dziecko, które urodzi się dziś w Warszawie, po roku życia będzie się czuło tak, jakby wypaliło tysiąc papierosów.” Niestety, zgadzamy się z nim.