Ładowarki ABB naładują samochód elektryczny w ciągu 8 minut

Rozwijająca się gałąź gospodarki związana z funkcjonowaniem samochodów elektrycznych sprawia, że pojawiają się nowe ulepszenia dla „elektryków”. Jednym z nich są innowacyjne ładowarki przeznaczone do samochodów elektrycznych, produkowane przez firmę ABB. Ich specyfikację techniczną przybliżył Paweł Bartosik z ABB.

„ABB jest liderem, jeśli chodzi o ładowarki, ponieważ my pierwsi zaczęliśmy zajmować się tą technologią szybkiego ładowania prądem stałym z dużą mocą, przez co ładowanie samochodu jest znacznie szybsze i bardziej przyjazne dla klientów. Chcemy też być wyraźną częścią tego rozwoju i wdrażania tej technologii. Na razie oferujemy około 17 ładowarek na terenie całej Polski, ale mamy nadzieję, że to z roku na rok, szczególnie w następnym roku i także w tym, będzie znacznie większe. [Ilość] ładowarek po prostu się podwoi i potroi i będzie ich mnóstwo. Dzięki temu ludzie będą mogli wykorzystywać elektromobilność, co jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, szczególnie w mieście, ponieważ to zanieczyszczenie [generowane przez takie właśnie] samochody jest zerowe”, podkreśla przedstawiciel firmy ABB.

Najpopularniejsza ładowarka produkowana przez ABB jest w stanie naładować samochód elektryczny do 80% w ciągu 15 min, co pozwala przejechać dystans około 200 km. W tym roku podczas targów Hannover Messe firma zaprezentowała kolejną, ulepszoną ładowarkę dla pojazdów elektrycznych. Ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW umożliwia naładowanie samochodu w ciągu 8 min. Takie urządzenie szczególnie dobrze sprawdzi się przy trasach szybkiego ruchu i autostradach, ale także na stacjach benzynowych. Przedstawiciel firmy ABB podkreśla, że coraz więcej koncernów samochodowych współpracuje przy tworzeniu swoich kolejnych modeli pojazdów, dostosowując je do ładowarek oferowanych przez ABB.

„Może w najbliższej przyszłości społeczeństwo będzie wykorzystywać i będzie chciało kupować samochody elektryczne, które będą bezpieczne dla środowiska, miłe dla otoczenia i też przyjemne w prowadzeniu, a my, jako ABB, będziemy w stanie zapewnić dla tych samochodów infrastrukturę, która jest wręcz niezbędna”, wyraził nadzieję Paweł Bartosik z ABB.

Szwajcarsko-szwedzki koncern ABB oferuje obecnie ponad 6500 stacji ładowania na terenie 60 krajów na całym świecie, dzięki czemu firma utrzymuje status lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC).

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ministerstwo Klimatu i Michał Kurtyka – nowość i świeżość, czy tłamszenie OZE?

Nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego najwięcej zmian wprowadza w obrębie energetyki. Nie będzie już Ministerstwa Energii z Krzysztofem Tchórzewskim na czele. Resort podzielono – Jacek Sasin będzie odpowiedzialny za nadzór nad państwowymi spółkami górniczymi oraz energetyką. Drugą częścią będzie Ministerstwo Klimatu, a jego szefem zostanie Michał Kurtyka.