Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Lego inspiruje ekologicznie. Kampania, która ma pomóc zmienić świat

lego, ekologia

Lego inspiruje ekologicznie. Kampania, która ma pomóc zmienić świat

Każdy z nas miał pewnie kiedyś okazję złożyć skomplikowaną budowlę z  kultowych klocków Lego. Takie twórcze zabawy z pewnością pobudzają kreatywność. Dzięki nowej kampanii duńskiego giganta świat budowany z klocków Lego będzie bardziej ekologiczny.

Reklama

Rebuild The World – Zielone Instrukcje to kampania, która pozwoli edukować przez zabawę. Główny zamysł jest taki, by użytkownicy mogli zbudować nieco bardziej ekologiczny świat. 

Dzieci i ekologia 

Na stronie zieloneinstrukcje.pl oprócz materiałów do pobrania można znaleźć także film z wystawy, która miała miejsce na początku 2020 roku. Już wtedy dzieci w niej uczestniczące miały okazję zmienić kreowany przez siebie świat na bardziej ekologiczny. 

Nie bez znaczenia wydaje się to, że przebudowie podlegały na przykład samochody czy samoloty. Oprócz tego, że takie przeróbki z pewnością pobudziły dziecięcą kreatywność to jeszcze w pewien sposób wskazały, co należałoby zmienić aby wesprzeć działania ekologiczne i zadbać o planetę, na której żyjemy.

Jak możemy się dowiedzieć ze wspomnianego filmu, między innymi właśnie taki cel przyświecał temu przedsięwzięciu. 

Wykorzystaj to co masz 

Co ciekawe, stworzenie takiej budowli nie musi wiązać się z wymianą posiadanego zestawu klocków na nowy. Jak sama nazwa mówi, kampania oparta jest na tak zwanych “Zielonych instrukcjach”. Z nich można dowiedzieć się, jak w łatwy sposób przy użyciu dostępnych zestawów klocków, stworzyć budowlę, która będzie miała coś wspólnego z szeroko pojętym ekologicznym stylem życia. 

Lego i odnawialne źródła energii

W dzieciństwie uczymy się bardzo wielu rzeczy. Niektóre zagadnienia bywają jednak dość trudne do wytłumaczenia. 

Tematy związane z ekologią poruszane są na coraz wcześniejszych etapach edukacji. Dzieciom mówi się o tym, dlaczego warto segregować śmieci, uczy się je tego, jak mogą przyczynić się do zminimalizowania zanieczyszczeń środowiska. Swoją cegiełkę do tego nurtu dokłada teraz także Lego.

Nauka przez zabawę może okazać się bodźcem do rozbudzenia dziecięcej ciekawości np. tym, jak przebiega wytwarzanie i pobieranie energii ze źródeł odnawialnych. Zielone instrukcje dają bowiem między innymi możliwość przebudowy kopalni węgla w wiatrak.  

Na stronie kampanii podana została informacja, że takich zielonych instrukcji ma powstać jeszcze więcej. 

Zielone instrukcje są dostępne do pobrania na stronie kampanii tutaj

Źródło: zieloneinstrukcje.pl, wirtualnemedia.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.