Lidl inwestuje w ładowarki dla samochodów elektrycznych

Lidl uruchomił ostatnio kolejne stacje ładowania na terenie swoich sklepów. Wielce prawdopodobne jest więc, że kierowcy „elektryków” nie tylko przyjadą naładować swój samochód, ale zrobią także mniejsze czy większe zakupy. W ostatnim czasie zostały uruchomione trzy kolejne ładowarki, co powoduje, że obecnie samochód można naładować na ulicy Modlińskiej i Puławskiej w Warszawie, przy Wilkońskich w Poznaniu, a także w Gródkowie na Śląsku.

Piotr Rogowski, jeden z członków zarządu Lidl Polska deklaruje, że liczba sklepów ze stacjami ładowania wciąż będzie wzrastać, lecz firma nie dąży do tego, by wyposażyć w nie każdy sklep. Ładowarek nie byłyby zamontowane bez współpracy ze szwajcarską firmą ABB. Sprzęt stworzony przez ABB pozwala naładować baterię samochodu elektrycznego do poziomu 80% w czasie do 15 do 30 minut. To świetny rezultat, który sprzyja szybkim zakupom. Co ważne, korzystanie ze stacji ładowarek zlokalizowanych obok sklepów LIDL jest w pełni darmowe.

Obecnie w Polsce jest około 250 punktów w których można naładować swój elektryczny samochód. W porównaniu z 7 tysiącami stacji benzynowych liczba ta nie robi wrażenia, lecz ciągłe inwestycje w tym zakresie dają nadzieję na kolejne lata.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nadchodzi Cleantech Revolution Tour

Następny artykuł

Rodzaje kolektorów słonecznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,