Litewski Modus stawia kolejne farmy fotowoltaiczne w Polsce

Litewska spółka Modus Energy AB, której polski oddział ma swoją siedzibę w Warszawie, jest częścią holdingu Modus Group. Modus Energy AB działa w sektorze źródeł odnawialnych na terenie całej Europy. Spółka buduje głównie elektrownie biogazowe i słoneczne.

Grupa Modus Energy AB zrealizowała już szereg inwestycji na Litwie, w Polsce i w Hiszpanii. Dotychczas na Litwie oddała do użytku 19 MW mocy elektrycznych i 8,34 MW mocy cieplnych. Teraz spółka intensyfikuje swoje wysiłki m.in. na rynku polskim

Fotowoltaika od Columbus Energy

Kilka dni temu firma podpisała z toruńskim przedsiębiorstwem budownictwa drogowo-inżynieryjnego Erbud umowę na budowę farmy PV. Zwiększa to całkowitą kwotę podpisanych w ostatnich dwunastu miesiącach kontraktów do prawie dwudziestu sześciu milionów złotych.

Strony umowy powstrzymują się od komentarzy i nie podają dokładnych warunków umowy.

Modus Energy rozpoczął w lutym tego roku budowę dwunastu farm fotowoltaicznych na terenie Polski. Początkowo przewidywano ukończenie tych inwestycji w czerwcu br., ale termin przesunięto na koniec lipca.

Modus Energy planuje, że do połowy przyszłego roku zakończy budowę około pięćdziesięciu elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. Ich łączna moc wynieść ma 56 MW. Wartość tych inwestycji szacuje się na ponad pięćdziesiąt milionów euro.