Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Łódź: milion złotych z budżetu obywatelskiego na wsparcie zwierząt

Łódź: milion złotych z budżetu obywatelskiego na wsparcie zwierząt

30 listopada zakończyło się głosowanie w ramach VIII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prawie 10 tysięcy mieszkańców oddało głos na projekt “Zwierzęta w Łodzi są ważne”. W rezultacie milion złotych przeznaczony zostanie na pomoc dla łódzkich zwierzaków, nie tylko bezdomnych. 

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Projekt “Zwierzęta są ważne” obejmuje trzy działania:

  • doposażenie łódzkiego schroniska dla zwierząt,
  • wsparcie Animal Patrolu i sekcji konnej Straży Miejskiej,
  • dofinansowanie miejskiego programu zapobiegania bezdomności zwierząt w mieście. 

Dzięki dofinansowaniu poprawi się komfort zwierząt

Dyrektor schroniska Marta Olesińska poinformowała, że otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na ulepszenia, remonty i naprawy, w celu poprawy komfortu zwierząt. Dodatkowo część środków trafi na doposażenie gabinetu weterynaryjnego. 

Reklama

Z kolei w ramach wsparcia dla Animal Patrolu, zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt do interwencji. Ponadto sfinansowane zostaną dodatkowe patrole. Natomiast sekcja konna Straży Miejskiej otrzyma samochód i przyczepę do transportu koni, a także sprzęt służący do codziennej pracy. 

Dofinansowanie miejskiego programu zapobiegania bezdomności zwierząt będzie polegać na bezpłatnych chipowaniu psów i kotów, a także ich kastracji i sterylizacji. 

– Bez tych zabiegów ta nasza praca będzie zawsze syzyfową. A dzięki temu, że od kilku lat tego rodzaju są realizowane w mieście, w tej chwili do schroniska trafia coraz mniej zwierząt – tłumaczy Marta Olesińska. 

Łodzianie wybrali 36 projektów dotyczących zwierząt

Warto podkreślić, że projekt “Zwierzęta w Łodzi są ważne” nie jest jedynym przeznaczonym dla czworonogów, na który ochoczo głosowali łodzianie. Wśród zwycięskich inicjatyw znalazły się m.in.:

  • projekt dotyczący kotów wolnożyjących, który obejmuje zabiegi sterylizacji i kastracji, leczenie oraz zakup ponad 4 ton suchej karmy, którą będą mogli pobierać społeczni opiekunowie, aby dokarmiać czworonogów;
  • dofinansowanie działalności ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt;
  • program “Adoptuj pszczołę”, dotyczący wsparcia ekologicznego pszczelarstwa miejskiego;
  • budowa budek dla jeży i nietoperzy. 

W Łodzi powstaje rada do spraw zwierząt

Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi powiedział, że od nowego roku swoją działalność rozpocznie rada społeczna do spraw zwierząt. Będą ją tworzyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, urzędnicy i radni, oraz łodzianie, którym los czworonogów nie jest obojętny. 

Źródło: PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.