Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Łódź: milion złotych z budżetu obywatelskiego na wsparcie zwierząt

Zwierzęta w Łodzi są ważne

Łódź: milion złotych z budżetu obywatelskiego na wsparcie zwierząt

30 listopada zakończyło się głosowanie w ramach VIII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Prawie 10 tysięcy mieszkańców oddało głos na projekt “Zwierzęta w Łodzi są ważne”. W rezultacie milion złotych przeznaczony zostanie na pomoc dla łódzkich zwierzaków, nie tylko bezdomnych. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Projekt “Zwierzęta są ważne” obejmuje trzy działania:

  • doposażenie łódzkiego schroniska dla zwierząt,
  • wsparcie Animal Patrolu i sekcji konnej Straży Miejskiej,
  • dofinansowanie miejskiego programu zapobiegania bezdomności zwierząt w mieście. 

Dzięki dofinansowaniu poprawi się komfort zwierząt

Dyrektor schroniska Marta Olesińska poinformowała, że otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na ulepszenia, remonty i naprawy, w celu poprawy komfortu zwierząt. Dodatkowo część środków trafi na doposażenie gabinetu weterynaryjnego. 

Z kolei w ramach wsparcia dla Animal Patrolu, zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt do interwencji. Ponadto sfinansowane zostaną dodatkowe patrole. Natomiast sekcja konna Straży Miejskiej otrzyma samochód i przyczepę do transportu koni, a także sprzęt służący do codziennej pracy. 

Dofinansowanie miejskiego programu zapobiegania bezdomności zwierząt będzie polegać na bezpłatnych chipowaniu psów i kotów, a także ich kastracji i sterylizacji. 

– Bez tych zabiegów ta nasza praca będzie zawsze syzyfową. A dzięki temu, że od kilku lat tego rodzaju są realizowane w mieście, w tej chwili do schroniska trafia coraz mniej zwierząt – tłumaczy Marta Olesińska. 

Łodzianie wybrali 36 projektów dotyczących zwierząt

Warto podkreślić, że projekt “Zwierzęta w Łodzi są ważne” nie jest jedynym przeznaczonym dla czworonogów, na który ochoczo głosowali łodzianie. Wśród zwycięskich inicjatyw znalazły się m.in.:

  • projekt dotyczący kotów wolnożyjących, który obejmuje zabiegi sterylizacji i kastracji, leczenie oraz zakup ponad 4 ton suchej karmy, którą będą mogli pobierać społeczni opiekunowie, aby dokarmiać czworonogów;
  • dofinansowanie działalności ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt;
  • program “Adoptuj pszczołę”, dotyczący wsparcia ekologicznego pszczelarstwa miejskiego;
  • budowa budek dla jeży i nietoperzy. 

W Łodzi powstaje rada do spraw zwierząt

Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi powiedział, że od nowego roku swoją działalność rozpocznie rada społeczna do spraw zwierząt. Będą ją tworzyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, urzędnicy i radni, oraz łodzianie, którym los czworonogów nie jest obojętny. 

Źródło: PAP

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.