Łódź: nowy program proekologiczny. Na ulicy Piotrkowskiej od 2020 roku staną kosze na segregowane śmieci

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała wdrożenie nowego programu proekologicznego, którego celem jest rezygnacja z plastikowych opakowań. Kosze na odpady zmieszane będą zastąpione koszami na odpady selektywnie zbierane. Nowe zmiany na początek będą obowiązywać na ulicy Piotrkowskiej, później obszar ten zwiększy się o kolejne dzielnice.  

W Łodzi na ulicy Piotrkowskiej od 2020 roku zacznie się segregowanie śmieci. Kosze na odpady zmieszane będą zastąpione koszami na odpady selektywne, do których trafią: plastik, szkło, papier, bio i odpady mieszane. Ulica Piotrowska to pierwsza ulica, od której będą wprowadzone zmiany. Z biegiem czasu zaczną obowiązywać w innych dzielnicach. Istotne jest, aby jak najwięcej śmieci było segregowanych i poddawanych recyklingowi.  

Fotowoltaika od Columbus Energy

– Ulica Piotrkowska to nasza wizytówka i duma. Od lat konsekwentnie przywracamy jej świetność: wykonaliśmy jej gruntowny remont i animujemy na niej życie kulturalne. Ulica Piotrkowska może być nie tylko wizytówką miasta, ale także jego ekologicznej przemiany – przekonuje prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. 

Władze miasta nakłaniają przedsiębiorców do rezygnacji z plastikowych opakowań, czy sztućców wykorzystywanych w gastronomii, handlu i usługach. Jak dodaje zastępca dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń, już pierwsze lokale zrezygnowały z plastikowych opakowań na wynos i plastikowych słomek, zastępując je opakowaniami biodegradowalnymi.  

W najbliższym czasie urząd miasta prześle pisma do spółek podległych i instytucji o promowaniu działań proekologicznych. Łódzki magistrat podaje, że dostaje nowe propozycje rozwiązań problemu.