Elektromobilność Lotos wybuduje stacje ładowania pojazdów elektrycznych 15 września 2017 Elektromobilność Lotos wybuduje stacje ładowania pojazdów elektrycznych 15 września 2017 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Grupa Lotos ma w planach zainwestowanie niemal 1 miliona euro w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wedle wstępnych założeń ma ich powstać dwanaście, a ich lokalizacja planowana jest m.in. przy autostradach A1 i A2, umożliwiając tym samym sprawniejsze przemieszczanie się kierowcom posiadającym samochody z napędem elektrycznym na trasie z Warszawy do Trójmiasta i z powrotem. Co więcej, aby użytkowanie tych stacji było jeszcze bardziej przyjazne klientom, udostępniona zostanie specjalna aplikacja mobilna, dzięki której kierowca elektrycznego pojazdu będzie mógł sprawdzić lokalizację najbliższego punktu ładowania. Reklama Stacje zostaną rozmieszczone maksymalnie co 150 km, aby preferowana trasa była możliwa do pokonania także przez pojazdy posiadające akumulatory o mniejszych pojemnościach. Spośród wszystkich tych punktów ładowania, cztery zostaną zlokalizowane w Trójmieście, dwa w Warszawie, a sześć pozostałych przy wyżej wymienionych autostradach. Ważną informacją jest również fakt, że inwestor wykorzysta w swym projekcie ładowarki, które będą uniwersalne – dzięki temu niezależnie od użytkowanego modelu samochodu, każdy jego posiadacz będzie mógł z nich skorzystać. Na chwilę obecną grupa Lotos nie udostępniła informacji związanych z kosztami użytkowania planowanych stacji. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.