Lotos wybuduje stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Grupa Lotos ma w planach zainwestowanie niemal 1 miliona euro w stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wedle wstępnych założeń ma ich powstać dwanaście, a ich lokalizacja planowana jest m.in. przy autostradach A1 i A2, umożliwiając tym samym sprawniejsze przemieszczanie się kierowcom posiadającym samochody z napędem elektrycznym na trasie z Warszawy do Trójmiasta i z powrotem. Co więcej, aby użytkowanie tych stacji było jeszcze bardziej przyjazne klientom, udostępniona zostanie specjalna aplikacja mobilna, dzięki której kierowca elektrycznego pojazdu będzie mógł sprawdzić lokalizację najbliższego punktu ładowania.

Stacje zostaną rozmieszczone maksymalnie co 150 km, aby preferowana trasa była możliwa do pokonania także przez pojazdy posiadające akumulatory o mniejszych pojemnościach. Spośród wszystkich tych punktów ładowania, cztery zostaną zlokalizowane w Trójmieście, dwa w Warszawie, a sześć pozostałych przy wyżej wymienionych autostradach.

Ważną informacją jest również fakt, że inwestor wykorzysta w swym projekcie ładowarki, które będą uniwersalne – dzięki temu niezależnie od użytkowanego modelu samochodu, każdy jego posiadacz będzie mógł z nich skorzystać. Na chwilę obecną grupa Lotos nie udostępniła informacji związanych z kosztami użytkowania planowanych stacji.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Elektryczna ciężarówka od Tesli zadebiutuje już 26 października

Następny artykuł

Kary za nieprzestrzeganie przepisów przez gminy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,