Lublin kupi elektryczne autobusy

Elektryczne autobusy coraz częściej trafiają do floty komunikacji miejskich różnych miast Polski. Do ich grona niebawem dołączy Lublin, który ogłosił przetarg na zakup nowych pojazdów – 20 sztuk autobusów 12-metrowych niskopodłogowych napędzanych energią elektryczną, które będą mieć na wyposażeniu m.in. klimatyzację oraz system do liczenia pasażerów.

Firmy startujące w przetargu muszą spełnić warunki związane z wyposażeniem pojazdów. Autobusy powinny zmieścić co najmniej 70 osób, być w pełni elektryczne i wyposażone w baterie litowo-jonowe o pojemności nie mniejszej niż 96 kWh, które można ładować za pomocą pantografu. Na wyposażeniu niezbędne są również np. gniazda USB do zasilania urządzeń mobilnych pasażerów.

Lublin chciałby odebrać zamówione autobusy do końca 2019 roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Możliwe, że do przetargu wystartuje lubelski Ursus, który zyskuje coraz większą liczbę zamówień na produkowane przez siebie pojazdy. Już w październiku ubiegłego roku Karol Zarajczyk, prezes Ursusa, powiedział w jednym z wywiadów, że firma zebrała zamówienia na kwotę 180 mln złotych na nadchodzący 2018 rok.