Magazyn energii dla Południowej Australii w połowie ukończony

Elon Musk obiecał, że w 100 dni zbuduje w Południowej Australii największy na świecie magazyn energii elektrycznej, albo odda tę inwestycję za darmo. Obecnie budowa jest już w połowie ukończona, więc wszystko wskazuje na to, że uda się zakończyć tę inwestycję w czasie.

Pod koniec września Elon Musk udał się do Jamestown w Australii, gdzie trwa budowa 100 MW magazynu energii. W tym samym miejscu, w lipcu, Musk otwierał budowę systemu.

Ukończyć taką konstrukcję w dwa miesiące… nie da się nawet wykończyć kuchni w dwa miesiące. (…) Ta inwestycja to doskonały przykład dla reszty świata, co można zrobić – powiedział Musk w Jamestown. Po ukończeniu system będzie około trzy razy większy od drugiego, największego systemu przechowywania energii elektrycznej na świecie.

System ogniw w Południowej Australii sprzężony ma być z farmą wiatrową w Hornsdale, której operatorem jest Neoen. Takie połączenie pozwoli na zwiększenie stabilności i niezawodności tego odnawialnego źródła energii w sieci energetycznej.

Magazyn ma kosztować około 50 milionów dolarów. Inwestycja ta jest częścią większego rządowego planu, którego realizacja ma pochłonąć 550 milionów dolarów.

Inne elementy tego planu obejmują budowę generatorów awaryjnych w Adelajdzie oraz rozbudowę elektrowni gazowych i elektrowni słonecznych w Port Augusta.

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rosnące koszty opóźniają rozwój energetyki jądrowej

Następny artykuł

Szkocka pływająca farma wiatrowa zaczęła dostarczać energię elektryczną

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,
%d bloggers like this: