Mahle z licencją na bezprzewodowe ładowanie od WiTricity

WiTricity, pionier w dziedzinie bezkontaktowego przesyłu energii, udziela licencji niemieckiemu dostawcy części samochodowych, firmie Mahle, na stosowanie opatentowanej technologii bezdotykowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Wraz z nabyciem licencji Mahle inwestuje w kompleksowe portfolio z zakresu elektromobilności. Jako dostawca podzespołów silnika i systemów zarządzania energią może teraz opracowywać innowacyjne rozwiązania w dziedzinie elektromobilności. Aktualna oferta firmy dla pojazdów zelektryfikowanych obejmuje silniki elektryczne, elektronikę mocy i sterowniki.

Rozbudowa portfolio produktów jest ważnym elementem długoterminowej strategii rozwoju e-mobilności – uważa dyrektor generalny Mahle, Jörg Stratmann. WiTricity wprowadza do partnerstwa półprzewodniki, cały portfel patentów i szereg referencyjnych projektów. – Wierzymy, że ta technologia ma wielki potencjał rynkowy – komentuje Stratmann.

Mahle jest międzynarodowym partnerem rozwojowym i jednym z 20 największych dostawców w branży motoryzacyjnej na całym świecie. Portfolio produktów koncentruje się na wszystkich ważnych obszarach technologii napędów i klimatyzacji, zarówno dla napędów z silnikami spalinowymi, jak i rozwiązań elektrycznych.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: