OZE Malezja: budowa jednej z największych farm słonecznych 13 lutego 2021 OZE Malezja: budowa jednej z największych farm słonecznych 13 lutego 2021 Przeczytaj także OZE Hałas, festiwale i dobrostan zwierząt. Czy koncerty na warszawskim Służewcu szkodzą koniom? Po nagłośnionej sprawie koncertu techno w Pałacu Wilanowskim, który wywołał debatę o zanieczyszczeniu hałasem i jego wpływie na przyrodę, podobne pytania wracają w kontekście dużych wydarzeń muzycznych organizowanych w innych częściach Warszawy. Tym razem chodzi o koncerty odbywające się na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, gdzie przebywają setki koni. OZE Jak wybrać klimatyzator? Najważniejsze parametry techniczne urządzeń Odkładanie decyzji o montażu klimatyzacji na ostatnią chwilę zwykle kończy się długim oczekiwaniem i ograniczonym wyborem. Tymczasem dobrze dobrane urządzenie… Malezja ogłosiła rozpoczęcie budowy farmy Coara Marang Solar o mocy 116 MWp. Ma być to jeden z największych projektów słonecznych w kraju i kolejny krok na drodze zwiększenia miksu energii odnawialnej z 2% do 20% do 2025 roku. Reklama Jak to się zaczęło? W czerwcu 2020 roku Susan Hemming, dyrektor Coara Marang, podpisała 21-letnią umowę na zakup energii z największym w kraju przedsiębiorstwem elektroenergetycznym Tenaga Nasional Berhad (TNB). Teraz firma poinformowała, że uzyskała kredyt od Malayan Banking Berhad (Maybank), jednego z największych banków w Azji Południowo-Wschodniej, który wspiera projekty dotyczące energii odnawialnej. Projekt został opracowany z niemieckim partnerem Coary, Ibvogt, i jest częścią programu Large Scale Solar (LSS3), wydanego przez Komisję Energetyczną Malezji w 2019 roku. Ambicją rządu jest zwiększenie miksu energii odnawialnej z 2% do 20% do 2025 roku. Malezja nie chce być „śmietnikiem świata”. Odsyła krajom wysokorozwiniętym ich odpady Czysta energia, ograniczenie CO2 Farma zostanie zbudowana na 245 hektarowej działce w stanie Terengganu w północno-wschodniej części Półwyspu Malajskiego. Planowane jest zastosowanie najwyższej klasy technologii, aby osiągnąć maksymalną wydajność produkcji energii. Po uruchomieniu w pierwszym kwartale 2022 roku, projekt będzie dostarczać około 230 GWh czystej energii rocznie i pozwoli uniknąć ponad 170 tys. ton emisji CO2 rocznie. Budowa farmy słonecznej Coara Marang przyniesie też inne korzyści – miejsca pracy znajdą lokalni mieszkańcy, a studenci z pobliskiego uniwersytetu przestrzeń do zgłębiania zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii. Źródło: www.eqmagpro.com Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.