W Małopolsce będzie można pospacerować wśród koron drzew

Fundusze unijne umożliwiają realizację wielu inwestycji. Choć budżet przeznaczony na rozwój polskich obszarów wykorzystywany jest głównie na poprawę jakości ruchu drogowego oraz wsparcie przedsiębiorczości, to pula pieniędzy do wykorzystania obejmuje także inicjatywy, takie jak: rozwój rodzimej turystyki, rewitalizację oraz stworzenie nowych, regionalnych atrakcji. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem Małopolska wzbogaci się o kolejną tego typu inwestycję. 

Już we wrześniu br. w Krynicy-Zdroju planowane jest oficjalne otwarcie wieży widokowej zlokalizowanej w koronach drzew. Na szczycie Drabiakówki powstaje bowiem wysoka na 40 metrów drewniana konstrukcja, umożliwiająca spacerowanie wśród koron drzew na niemal kilometrowej trasie. 900-metrowy chodnik będzie dostosowany do potrzeb rodzin z dziećmi i niepełnosprawnych. Zostanie także wyposażony w przystanki edukacyjne, dzięki którym będzie można poznać ciekawostki związane z okoliczną przyrodą. Powstająca ścieżka umożliwi podziwianie Beskidu Sądeckiego.

„Małopolskie uzdrowiska zmieniają swoje oblicze dzięki środkom unijnym. Wyposażane są w nowoczesny sprzęt, a kuracjusze i turyści – coraz częściej przyjeżdżający także z zagranicy – mogą w nich nie tylko podratować swoje zdrowie, ale też przyjemnie spędzić czas, korzystając z wielu ciekawych atrakcji. Jedną z kolejnych będzie powstająca właśnie w Krynicy-Zdrój wieża widokowa w koronach drzew, z której będzie można korzystać już jesienią. Na ten cel przekazano ponad 3,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”, powiedział wicemarszałek Stanisław Sorys w wywiadzie udzielonym portalowi dziennikpolski24.pl.

Podobna atrakcja została oddana do użytku kilka miesięcy temu na Słowacji. Z wieży widokowej w Bachledovej Dolinie (https://swiatoze.pl/slowacki-spacer-wsrod-wysokich-drzew/), usytuowanej w odległości około 10 km od polskiej granicy, można podziwiać m.in. słowackie Tatry i Pieniny, widoczne są stamtąd także Trzy Korony oraz zamek w Niedzicy.