Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Małpi napad w Indiach. Złodziejki przejęły próbki zawierające koronawirusa

Małpi napad w Indiach. Złodziejki przejęły próbki zawierające koronawirusa

Do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie jednej z indyjskich placówek dydaktycznych. Jedna z pracujących tam osób, padła ofiarą małp. Zwierzęta odebrały pracownikowi placówki materiał, który z biologicznego punktu widzenia jest bardzo niebezpieczny.

BANER MOBILEB1
Reklama

O tym, że małpy należą do zwierząt bardzo mądrych, a przy tym dodatkowo jeszcze niezwykle sprytnych słyszy się bardzo często. O tym, że niektóre z nich mają skłonności do kradzieży, przekonało się zapewne wielu turystów. W sieci możemy znaleźć dziesiątki filmów, na których widać małpę, która nie boi się podejść do ludzi na tyle blisko, żeby ukraść im jedzenie, a nawet rzeczy osobiste. 


Zuchwała kradzież 

O ile takie materiały wywołują uśmiech na twarzach oglądających je internautów, o tyle sytuacja, która miała miejsce pod koniec maja w pobliżu jednej z indyjskich placówek edukacyjnych, może przynieść opłakane skutki.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jeden z tamtejszych pracowników, został, w trakcie swoich codziennych obowiązków związanych z przeprowadzaniem badań krwi, zaskoczony i okradziony przez kilka małp.


Łupem fiolki zawierające koronawirusa

Zwierzęta ukradły fiolki z krwią, która miała trafić do dalszych badań. Niestety była to krew należąca do tych pacjentów z potwierdzoną obecnością koronawirusa.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama


Atak, którego nikt się nie spodziewał 

Pandemia koronawirusa trwa już na tyle długo, że zdążyliśmy przyzwyczaić się do widoku odpowiednio zabezpieczonych medyków, a także zwykłych ludzi, którzy w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia noszą zarówno maseczki, jak i rękawiczki. Takiego zagrożenia, jak zorganizowany małpi napad nie udało się jednak przewidzieć.

Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy mieszkają w pobliżu miejsca, w którym doszło do kradzieży, nie czują się bezpiecznie. Biorąc pod uwagę to, z jaką łatwością dochodzi do rozprzestrzeniania się tego wirusa, zagrożenie jest bardzo realne. 


Małpom udało się uciec

W związku z tym, że zwierzętom udało się uciec wraz z niebezpiecznymi próbkami, nie można jednoznacznie stwierdzić, co dalej stało się z ukradzionymi przez nie przedmiotami. Nie można, więc wykluczyć także takiego przebiegu zdarzeń, na skutek którego małpom udało się otworzyć zawierające krew pojemniki. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.