„Miecia” rusza w Polskę. Nietypowa śmieciarka nauczy najmłodszych segregować śmieci

Nie odpady, tylko multimedialna prezentacja i zjeżdżalnia dla najmłodszych – tak wygląda „Miecia”, nietypowa śmieciarka, będąca narzędziem kampanii „Działaj z imPETem!” prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań. „Miecia” pojawiła się już na ulicach Warszawy, a niedługo będzie ją można spotkać również w innych miastach.

W mobilnej strefie edukacyjnej, zaaranżowanej tam, gdzie w zwykłej śmieciarce znajdują się odpady, można znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi tego, czy warto segregować butelki PET, jak wygląda proces ich recyklingu i co może powstać w jego wyniku. W śmieciarce znajduje się wystawa pokazująca drogę, jaką przebywa plastikowa butelka: od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do wyprodukowania nowych przedmiotów.

Najmłodsi mogą liczyć na dodatkową atrakcję, jaką jest zjeżdżalnia zamontowana na górze pojazdu. Nie zabraknie też gier zręcznościowych i sprawdzających wiedzę na temat segregacji i recyklingu. Na „Mieci” zamontowana jest też zgniatarka do butelek.

Już 20 września „Miecia” pojawi się na Pikniku Edukacyjnym „Łęczycka Eko-Liga”, a dwa dni później weźmie udział w akcji edukacyjnej „Drzewko na surowce” przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Zakładzie Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej.