„Miecia” rusza w Polskę. Nietypowa śmieciarka nauczy najmłodszych segregować śmieci

Nie odpady, tylko multimedialna prezentacja i zjeżdżalnia dla najmłodszych – tak wygląda „Miecia”, nietypowa śmieciarka, będąca narzędziem kampanii „Działaj z imPETem!” prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań. „Miecia” pojawiła się już na ulicach Warszawy, a niedługo będzie ją można spotkać również w innych miastach.

W mobilnej strefie edukacyjnej, zaaranżowanej tam, gdzie w zwykłej śmieciarce znajdują się odpady, można znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi tego, czy warto segregować butelki PET, jak wygląda proces ich recyklingu i co może powstać w jego wyniku. W śmieciarce znajduje się wystawa pokazująca drogę, jaką przebywa plastikowa butelka: od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do wyprodukowania nowych przedmiotów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Najmłodsi mogą liczyć na dodatkową atrakcję, jaką jest zjeżdżalnia zamontowana na górze pojazdu. Nie zabraknie też gier zręcznościowych i sprawdzających wiedzę na temat segregacji i recyklingu. Na „Mieci” zamontowana jest też zgniatarka do butelek.

Już 20 września „Miecia” pojawi się na Pikniku Edukacyjnym „Łęczycka Eko-Liga”, a dwa dni później weźmie udział w akcji edukacyjnej „Drzewko na surowce” przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Zakładzie Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej.