Minesto opóźnia realizację systemu zbierania energii pływów w Walii

Pierwszy, komercyjny projekt firmy Minesto – umieszczenie szwedzkiego systemu zbierania energii pływów morskich u wybrzeży Walii, został przesunięty w czasie. Jest to  spowodowane opóźnieniami przy budowie fundamentów systemu. Projekt ma zostać uruchomiony w roku 2018.

Do budowy fundamentów Minesto zatrudniło firmę Jones Bros. Na fundamencie tym zakotwiczona ma być turbina Deep Green o mocy 500 kW. System będzie umieszczony w Holyhead Deep u wybrzeży Anglesey. Za odbiór i testowanie fundamentów odpowiedzialna jest firma Arup.

Początkowe plany przewidywały, że Deep Green zostanie zainstalowany latem tego roku, jednakże anulowanie wcześniejszego kontraktu na budowę fundamentów, jaki podpisany był z Ocean Resources spowodował opóźnienie w realizacji prac. Kontrakt został anulowany z powodów finansowej niewydolności kontraktora – firma nie była w stanie zapłacić swoim podwykonawcom, jak informuje Minesto.

Projekt fundamentów pozostaje niezmieniony, co jest ogromnym ułatwieniem w zakresie ekonomii i logistyki. Z powodu opóźnień jednakże, instalacja systemu zbierania energii w Holyhead Deep zostanie przesunięta na 2018 rok” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Sytuacja ta pozwala nam jeszcze lepiej i dokładniej przygotować się do instalacji urządzenia – powiedział Martin Edlund, szef Minesto.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ekologia i luksus. Gdzie? W Rwandzie!

Następny artykuł

Blue Water wspiera projekt Tahkoluoto

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,