ML System, producent fotowoltaiki budynkowej chce zebrać z GPW 53 mln zł

ML System, producent fotowoltaiki budynkowej chce zebrać z GPW 53 mln zł

Firma ML System, będąca spółką technologiczną, która funkcjonuje na rynku PV zintegrowanym z budynkami (BIPV), rozpoczyna swoją pierwszą publiczną ofertę emisji, z której chce zyskać blisko 35 mln zł na rozwój swojej działalności. Cenę maksymalną ustalono na poziomie 29 zł za jedną akcje oferowaną, co oznacza, że całkowita wartość oferty może wynieść blisko 53 mln zł.

Vestor Dom Maklerski jest oferującym i wyłącznym prowadzącym księgę popytu ML System. Zapisy na akcję spółki w transzy inwestorów indywidualnych mają być przyjmowane od 18 do 28 maja 2018 r. w BM Alior Banku, DM mBanku, DM BOŚ, jak również CDM Pekao. W 2017 roku spółka zdołała wypracować 54,3 mln przychodów ze sprzedaży, 13,8 mln zł EBITDA oraz 6,1 mln zł zysku netto. To oznacza, że wzrost z roku na rok będzie wynosił odpowiednio: 57%, 79 % i 184%.

Od kilkunastu lat spółka rozwija się dynamicznie, zwiększając swoje przychody oraz rentowność. Organiczny wzrost pozwolił w ciągu około dekady zbudować pozycję krajowego lidera w branży BIPV. Wykorzystując możliwości laboratorium, tzn. fotowoltaicznego centrum badawczo-rozwojowego, firma tworzy unikatowe produkty bazujące na autorskiej technologii. Oferta publiczna oraz debiut na GPW powinny pomóc w realizacji celów strategicznych, co z kolei poskutkuje wzrostem wartości spółki, jak poinformował Dawid Cycoń, prezes ML Systems

Jako podmiot, który działa w branży BIPV, spółka tradycyjne materiały budowlane, w tym np. elewacje ze szkła, zamienia materiałami aktywnymi, tj. z technologią PV. Cechy, funkcje i podstawowe parametry techniczne materiałów są identyczne, ale produkty spółki dodatkowo wytwarzają darmową energię elektryczną. W ofercie ML System znalazły się m. in.: fotowoltaiczna fasada wentylowana, fotowoltaiczne żaluzje przeciwsłoneczne, fotowoltaiczna szyba grzewcza, świetliki fotowoltaiczne, fotowoltaiczne zadaszenia, mała architektura, która wykorzystuje fotowoltaikę oraz moduły no-frost.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.