Mój Prąd bez wniosków papierowych

Mój Prąd bez wniosków papierowych

Od 31 marca wnioski o dofinansowanie budowy domowej mikroinstalacji OZE do programu “Mój Prąd” będą przyjmowane tylko drogą elektroniczną.Nie z powodu epidemii koronawirusa. Proces elektroniczny jest zdecydowanie krótszy i pozwala uniknąć wielu błędów. Dodatkowo, oszczędzamy papier.

WAŻNE! W ramach ograniczeń związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa w Polsce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził nowe zasady komunikacyjne: do 13 kwietnia 2020 roku NFOŚiGW zawiesza działanie infolinii i proponuje kontakt drogą mailową:  [email protected]

Do 18 grudnia 2020 roku trwa II nabór wniosków do programu. Choć już wcześniej planowana była rezygnacja z wniosków papierowych, Fundusz dopiero teraz ogłosił zakończenie naboru w tej formie. 

Od 31 marca papier w Moim Prądzie staje się przeszłością. Kanał elektroniczny na gov.pl to sposób na szybsze uzyskanie pieniędzy na domową fotowoltaikę – komentuje prezes NFOŚiGW Piotr Woźny.

WAŻNE! Wykluczenie wniosków papierowych nie dotyczy jeszcze agregatorów – instalatorów, którzy składają wniosek w imieniu swoich klientów (odbiorców czystej energii) pod warunkiem, że mają podpisane specjalne umowy z Funduszem.

Papier jednak w większości 

Do końca I naboru, czyli do 18 grudnia złożono ponad 30,1 tys. wniosków, z czego 75% było papierowych. II nabór zaczął się 13 stycznia. Do 26 marca do Funduszu wpłynęło już 21 tys. wniosków, a ponad 14,2 tys. było papierowych.  

Woźny zauważa, że wnioski papierowe miały wiele błędów i były niekompletne. Wyjaśnianie tego typu nieprawidłowości jest czasochłonne. Przejście na taką formę aplikacji prawdopodobnie znacznie przyspieszy przyznawanie dotacji na własną mikroinstalację fotowoltaiczną. W celu złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach “Mojego Prądu” drogą elektroniczną, potrzebny jest profil zaufany, który można wygenerować między innymi dzięki bankowości internetowej. Można też wykorzystać e-dowód.

źródła: nfosigw.gov.pl, gramwzielone.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.