Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Morska stacja transformatorowa DolWin 2 podłączona do sieci

Morska stacja transformatorowa DolWin 2 podłączona do sieci

Spółka ABB poinformowała, że z powodzeniem zakończyła budowę i uruchomienie stacji pośredniej DolWin2. Ta stacja o mocy 916 MW znajduje się na Niemieckiej części Morza Północnego. Stacja wykorzystuje nową technologię HVDC Light (stacja wysokiego stałego napięcia) i posiada instalację o napięciu 320 kV.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Stacja została przekazana operatorowi tej instalacji – TenneT. W jego sieci przesyłowej znajdują się już podobne stacje: BorWin 1 i DolWin 1.

Niezmiernie cieszymy się z przekazania stacji DolWin 2 i chcemy jednocześnie podziękować operatorowi TenneT za ciągłe zaufanie i współpracę – czytamy w komunikacie ABB.

Reklama

Nowa stacja ma doprowadzać na ląd energię elektryczną produkowaną przez farmy wiatrowe Gode Wind 1 oraz 2 (nalężące do Dong Energy) o łącznej mocy 582 MW i farmy Nordsee 1 (należącej do Northland i Innogy) o łącznej mocy 332 MW.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.