“Można Panikować”- film, który może zmienić nasze podejście do zmian klimatycznych

O zmianach klimatu mówi się w dzisiejszych czasach bardzo często. Film pod tytułem “Można Panikować” już od kilku dni, cieszy się niemałym rozgłosem. Między innymi dlatego, że dobitnie pokazuje, w jaki sposób niektórzy z nas podchodzą do zagadnień związanych ze zmianami klimatycznymi. 

“Można Panikować” to próba zwrócenia uwagi na problem zmian klimatu. Główną postacią i narratorem obrazu jest profesor Szymon Malinowski.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Widzowie mają okazję na własne oczy zobaczyć między innymi, w jaki sposób swoją codzienną pracą profesor stara się uświadamiać ludzi w temacie zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. 

Jeden film, wiele różnych perspektyw

Trwający niespełna godzinę film przedstawia nie tylko podejście profesora Uniwersytetu Warszawskiego do wykonywanej przez siebie pracy, ale też to, w jaki sposób ludzie z różnych dziedzin życia publicznego podchodzą do zjawiska globalnego ocieplenia.

Obraz wypełniony jest naukowymi faktami, ale też ciekawostkami z życia głównego bohatera. Jak można przeczytać na współtworzonym przez niego portalu Nauka o Klimacie, Profesor Szymon Malinowski jest specjalistą z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych. 

Do 7 czerwca dostępny w internecie

Film z udziałem polskiego profesora został wyreżyserowany przez Amerykanina – Jonathana L.Ramseya i do 7 czerwca można oglądać go za darmo. Został on udostępniony w serwisie YouTube. 

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Festiwal Millennium Docs Against Gravity to wydarzenie, które w tym roku odbywać się będzie pod hasłem “Zobacz Czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie Ciebie”. W 2020 roku przedsięwzięcie to będzie miało miejsce w sześciu polskich miastach. Film “Można Panikować” jest jednym z filmów konkursowych. 

W ramach festiwalu wyświetlane są filmy, w których niejednokrotnie poruszane są problemy związane z  różnymi aspektami życia człowieka. Festiwal zaplanowany jest w dniach od 4 do 13 września. Będzie to już 17 odsłona tego wydarzenia. 

Źródło: dzienniknaukowy.pl, naukaoklimacie.pl, mdag.pl